CERRAHİ HASTANESİ’NDE ÜÇÜZ DOĞUM SEVİNCİ

CERRAHİ HASTANESİ’NDE ÜÇÜZ DOĞUM SEVİNCİ

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde doktorlarından Op. Dr. Muhammet Toprak, son 3 ay içerisindeki 2’nci kez üçüz doğumunu gerçekleştirdi. Bu süreçte, 32 yaşında ve ev hanımı olan Selda Dağ, üçüz doğumun riskleri ve doğuma kadar gerçekleştirilecek takipler hakkında bilgilendirildi.

Hamileliği süresince kontrol altında tutulan anne, hamileliğinin 35.haftasında doğum yaptı. Takiplerinin tamamen normal olduğunu ve doğumun sezaryen ile gerçekleştirildiğini belirten Op. Dr. Muhammet Toprak, doğum sonrasında bebeklerin çok sağlıklı olduklarını belirtti. Doğum sonrasında anne Selda Dağ, ‘Üçüz bebeklere hamile olduğumu öğrendikten sonra eşim ile hastaneden ayrılırken otoparkı tam 3 kez dolaştığımız halde aracımızı bulamadık. O kadar şaşkındık ki evimize nasıl gittiğimizi bile hatırlamıyorum’ dedi.

Pamukkale İlçesi İlçesi Kayhan Mahallesi’nde oturan üçüz bebeklerin Hürsan Tekstil’de çalışan babası Gürhan Dağ, ‘2. Bebeğimizi kucağımıza almayı beklerken üçüzlerimizle tanıştık, bunun şaşkınlığını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle eşime, sonra doktorumuza ve Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne çok teşekkür ediyorum. Kızımız Yağmur’a üç kardeş birden geldi.” diye konuştu.

Doğumdan sonra, 10 günlük süreçte Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde bakımı sağlanan bebekler, sağlıklı bir şekilde annelerine teslim edildi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir