Cephe’den bilet açıklaması!

Cephe’den bilet açıklaması!

Yeşil Cephe Taraftar Grubu Medipol Başakşehir karşılaşması öncesi basın açıklaması gerçekleştirdi ve Başkan Ali Çetin ve yönetimini istifaya davet etti. Basın açıklamasını grup adına okuyan Yeşil Cephe Taraftar Derneği Başkanı Zeki Turan, “Denizli halkı neyin ne olduğunu gayet iyi bilmektedir. Her zaman olduğu gibi kravatlılar gidecek, atkılılar kalacaktır” dedi.

Yukatel Denizlispor’da tartışmaların sonu gelmek bilmiyor. Maraton Tribünü’ne 100 TL’lik fiyat çekilmesinin ardından Yeşil Cephe Taraftar Grubu Medipol Başakşehir maçı öncesi bir basın açıklaması gerçekleştirdi ve Başkan Ali Çetin ve yönetimini istifaya davet etti.

Maçı B Üst’ten takip eden Yeşil Cephe maç boyunca Başkan Ali Çetin’i istifaya davet ederken,

Taraftar Grubu Başkanı Zeki Turan yaptığı açıklamada şu sözleri sarf etti.

“Tüm Denizli halkına…

Hafta başından itibaren yönetim kurulumuzun aldığı kararlar öncelikle grubumuza sonrasında ise tüm Denizli halkını derinden etkilemiştir. 2013 yılından bu yana giriş yaptığımız Maraton Tribünü’ne fahiş bilet fiyatları çekilerek grubumuz susturulmaya çalışılmış, bu politikadan sadece grubumuz değil yıllarca Maraton Tribünü’ne giriş yapmış vefakar Denizlispor taraftarı da etkilenmiştir. Son almış olduğumuz bilgiye göre Denizlispor Yönetim Kurulu’ndaki kişiler başta olmak üzere Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in birçok iş yerinde çalışan kişilere ücretsiz bilet verdiği tespit edilmiş, maçlara gelmeme durumunda işten çıkarılacakları söylenip zorla maça gelmeleri istenmiştir. Hafta boyunca isyan etmiş olmamızın sebebi üstü söz verildiği halde tamamlanmayan Maraton Tribünü’ne çekilmiş olan 100 TL’lik bilet fiyatlarıdır. Bu bilet politikası bu şekilde açıklanınca grup olarak Kapalı B Üst Tribünü’ne giriş yapmak için karar aldık. Biletler satışa çıktıktan sonra yaklaşık 250 kadar bilet aldık, ancak biletleri bizim grubumuzun aldığını duyan Denizlispor Yönetim Kurulu bilet satışını durdurarak giriş yapacağımız B Üst Tribünü’ne usulsüz bir şekilde kendi adamlarına bilet yükleyerek olası yaşanabilecek kötü olayların önünü açmıştır.

Grup olarak kesinlikle tehditlere, tahriklere kapılmayacağımızı medeni bir şekilde en doğal hakkımız olan protesto kararımızın uygulanacağının bilinmesini isteriz.

Bugün itibariyle sabah saatlerinde almış olduğumuz haberlere göre Denizlispor Yönetim Kurulu bizleri susturmak için stadın dört bir yanına davullar ve mikrofonlar yerleştirmiştir. Ancak yine iş bilmezliğini ortaya koyan Denizlispor Yönetim Kurulu bunun Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yasak olduğunu kulübümüzün yüksek miktarda ceza yiyeceğini dikkate almamaktadır.

İçel İdman Yurdu maçında içeriye usulsüz olarak 35-40 kişi kadar seyirci alarak kulübümüze 100 Bin liralık ceza aldıran yönetim kurulu aynı uygulamanın bir benzerini bu maçada da sergileyerek tekrar ceza alınmasına sebebiyet verecektir.

Tüm Denizlispor taraftarlarından ricamız bizim neznimizde bugün oynanacak olan karşılaşmada iyi günde kötü günde takımını yalnız bırakmayan Yeşil Cephe’ye omuz vermeleridir.

Denizli halkı neyin ne olduğunu gayet iyi bilmektedir. Her zaman olduğu gibi kravatlılar gidecek, atkılılar kalacaktır”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir