CANLI YAYININ KONUĞU ‘SOKAK KEDİSİ’ OLDU

CANLI YAYININ KONUĞU ‘SOKAK KEDİSİ’ OLDU

DRT Denizli ekranlarından her sabah canlı olarak yayınlanan ‘Günaydın Denizli’ programında bu sabah ilginç bir olay yaşandı. TV kanalının çevresinden hiç ayrılmayan 5-6 aylık bir sokak kedisi bir fırsatını bulup canlı yayın esnasında gizlice stüdyoya daldı. Ve program sunucusu Kudret Çelebioğlu’nun masasına sıçradı.  Program sunucusu paniğe kapılmadan, programına devam etti. Ve canlı yayınlanan programın ilk bölümünü bu kez masasının üzerine çıkan davetsiz misafir bir kedi ile tamamladı.

CANLI YAYININ KONUĞU BU KEZ “SOKAK KEDİSİ” OLDU

DRT Denizli ekranlarından her sabah canlı olarak yayınlanan ‘Günaydın Denizli’ programında bu sabah ilginç bir olay yaşandı. TV kanalının çevresinden hiç ayrılmayan 5-6 aylık bir sokak kedisi bir fırsatını bulup canlı yayın esnasında gizlice stüdyoya daldı. Ve program sunucusu Kudret Çelebioğlu’nun masasına sıçradı.  Deneyimli televizyon sunucusu ise paniğe kapılmadan, daha doğrusu istifini dahi bozmadan programına devam etti. Ve canlı yayınlanan programını masasının üzerine çıkan davetsiz misafir bir kedi ile tamamladı. Ardından da rejinin uyarısı ile program arasına gitti.

DRT Denizli Televizyonu’nda Kudret Çelebioğlu tarafından hazırlanıp sunulan ve hafta içi her sabah saat; 07.15 ile 09.15 arasında yayınlanan “Günaydın Denizli” programın bu kez sürpriz ve de davetsiz bir misafiri vardı.  Dönem dönem canlı yayın konuklarının da alındığı programın yapıldığı stüdyoya bu defa bir sokak kedisi daldı ve adeta “Kudret Çelebioğlu ile Günaydın Denizli’ye” konuk oldu. Önce program sunucusunun masasına sıçrayan ve Çelebioğlu’nun notebook’unun üzerine çıkan şirin sokak kedisi canlı yayınlanan programda ilginç görüntülerin yaşanmasına yol açtı.

KIŞ GELİYOR, SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Canlı yayın kazaları; tv programları ve sosyal paylaşım sitelerinde bol bol paylaşılıp, hoş tebessümlerle izlenirken, Denizli’de bu tür paylaşımlara konu olacak çok ilginç bir olay yaşandı. DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Kudret Çelebioğlu tarafından hazırlanıp sunulan ‘Günaydın Denizli’ programına bir sokak kedisi konuk oldu. Yayın sırasında fark edilmeden önce stüdyoya giren kedi,  sandalyeye tırmandı, ardından da masanın üzerine çıkıp bir süre oturdu. Programda ne sunucu, ne de sokak kedisi panik yapmadı. Program Sunucusu Çelebioğlu izleyicilerine canlı yayında gazete başlıklarını okumaya devam ederken, minik sokak kedisi de kameralara aldırış etmeden masa üzerinde bir süre gezindi ve sunucunun notebook bilgisayarının üzerine oturdu.  Program sunucusu Kudret Çelebioğlu ise sevimli misafirine sevgiyle yaklaştı. Kedinin canlı yayına konuk olması üzerine Çelebioğlu, sokak hayvanlarına daha çok ilgi gösterilmesi ve sahip çıkılması konusunda mesajlar verdi. Bu olayı fırsat bildi ve “Kış geliyor, sokaktaki dostlarımıza sahip çıkalım” dedi. Yayın sırasında Çelebioğlu; “Stüdyoda sürpriz bir konuğumuz var. Sokak hayvanlarını sevmek lazım. Onlardan biri de şu anda DRT Denizli’ye sığındı. Programdan dolayı kedimizi almak zorundayız” diyerek görüntülü habere geçti. Ekranda haberin başlamasının ardından sokak kedisi stüdyodan çıkarıldı.

Program sonunda kedinin canlı yayına girdiği anı anlatan Programcı Kudret Çelebioğlu, “Hafta içi her sabah ‘Günaydın Denizli’ programıyla Denizli halkına ‘merhaba’ diyoruz. Birinci bölümün bitmesine yakın, ikinci bölüme geçiş sırasında sürpriz bir konuk geldi. Kedi önce stüdyoya girdi. Ardından sandalyeye çıktı. Sonra da masanın üzerine atladı. Sevimli misafirimiz böylece izleyiciyle buluşmuş oldu. Kış mevsimi yaklaşıyor. Bir yandan da bu durumu değerlendirip bir mesaj verdik. Hayvanlara, sokaktaki dostlarımıza sahip çıkalım. Kapımızın önüne bir kap yemek ve bir kap su bırakalım” ifadelerine yer verdi.

Bu arada DRT Denizli personeli tarafından sokak kedisine bir de isim verildi. Adı ‘Hüsniye’ olan dişi kedi, program sonrasında bir DRT çalışanı tarafından da sahiplenildi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir