ÇAMELİLİ SERACILAR BİLGİLENDİRİLDİ

ÇAMELİLİ SERACILAR BİLGİLENDİRİLDİ

Çameli İlçesinde faaliyet gösteren Örtü altı seracılığı ile uğraşan seracılara bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.

Çameli Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Belediyesi Ziraat teknikeri Nur Yıldırım ve Çameli Ziraat Bankası Müdürü Abdullah Baki ve Örtü altı seracılığı yapan çiftçiler katıldı.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan toplantıda yaptığı konuşmada, örtü altı seracılığı yapan ve yeni yapmaya başlayan seracıları bilgilendirdi. Arslan, Meyve Üreticiler Birliği adı adında birlik kurulma aşamasında olduğunu meyve ile ilgili yapılan çalışmalarda pazarlamasından satışına kadar çiftçilere destek olacağını bununda birlik ve beraberlik içerisinde kazanılacağını ve tüm seracıları bir birlik adı altında toplayıp güçlü bir pazar oluşturulacağını dile getirdi. Arslan, çiftçilere örneklere vererek diğer ilçelerdeki çiftçilerin tek başına hareket ettiklerini mağdur olduklarını, aynı durumu Çameli'deki örtü altı seracılıkla uğraşan çiftçilerin yaşamaması gerektiğini söyledi.

Başkan Arslan “Cuma Günleri Çameli Özel İdare İşhanı’nda bulunan Çameli Belediyesi Tarım Danışmanlık Bürosu her zaman çiftçilerimize bilgilendirmek ve hizmet için sizlerle Cumartesi ve pazar günü arazi çalışmalarında çiftçilerimizle bir arada olup danışmanlık hizmeti vermektedir” dedi. Daha sonra katılımcılardan gelen soruları cevaplayan Arslan, örtü Altında çalışan çiftçilere çalışmalarında başarılar dileyerek birlik ve beraberlik içinde olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Çameli Ziraat Bankası Müdürü Abdullah Baki, toplantıya katılan seracılara, seracılık alanından en iyi krediyi veren bankanın Ziraat Bankası olduğunu belirterek krediler hakkında bilgi verdi.

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir