ÇAMELİ’DE KENT BİLGİ SİSTEMİ ÇALIŞMASI BAŞLADI

ÇAMELİ’DE KENT BİLGİ SİSTEMİ ÇALIŞMASI BAŞLADI

Çalışmalarını belediyecilik hizmetlerini her yönüyle zamanın şartlarına uyarlamak hedefiyle sürdüren Çameli Belediyesi, Kent Bilgi Sistemi’ne (Coğrafi Bilgi Sistemi) geçiş hazırlık yapıyor.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan “Halkımıza daha etkin ve verimli hizmet verebilmek adına Çoğrafi Bilgi Sistemi’ne geçiş yapıyoruz. İlçemizin röntgeni diye nitelendirebileceğimiz çalışmalarımız sonucunda pek çok doğru bilgiye hızlı ve kolay ulaşım sağlayacağız” dedi.

"SAHA ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”

Kent Bilgi Sistemi’ne yönelik saha çalışmaların başladığını duyuran Başkan Arslan, “İlçemizin fiziki mekanlarına dair geniş çaplı bir saha çalışmasına başladık. Şuanda oluşturduğumuz 6 kişilik ekip, ellerindeki sahada çalışarak sokak, cadde ve numarataj fotoğraflandırması yapıyor. Buna ilişkin vatandaşlarımızla birebir görüşmelere başlanacak. Yaklaşık 3 ay sürecek olan bu saha çalışmalarından elde etiğimiz bilgileri Kent Bilgi Sistemi veri tabanı içerisine ekleyerek, belediyemizin daha etkin ve verimli çalışmasına olanak sağlayacak, vatandaşlarımızın sicil, tapu kaydı, ada, parsel gibi bilgilerine kolay erişim olanağı sunacağız. Çalışmalar kapsamında bütün kent bilgi sistemleri gereksinimlerinin tek bir çatı altında toplanacağı sistemde nüfus, taşınmaz, mülkiyet, altyapı, tesisat ve abonelik gibi bilgiler sisteme işlenerek bu verilerin kaynağı ve yasal sahipleri olan kurumlar ile de online entegrasyon sağlanacak ve bunun neticesinde daha verimli hizmet sunulması sağlayacağız. Böylelikle bürokratik işlemler nedeniyle zorlaşan ya da uzun süren iş ve işlemler daha kolaylıkla, kısa zaman içerisinde yapılabilir hale gelecek. Kent bilgi sistemi çalışmaları tamamlandığında belediyemizin kurumsal kimliğinin içerisinde e-belediyecilik işlemleri de büyük ölçüde tamamlanarak kurumumuzun en üst standartlara ulaşması sağlanmış olacak” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir