ÇAMELİ ÜRÜNLERİ PAÜ’DE TANITILIYOR

ÇAMELİ ÜRÜNLERİ PAÜ’DE TANITILIYOR

Pamukkale üniversitesi (PAÜ) Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1. Çameli Tanıtım Günleri başladı. Çameli ürünlerinin tanıtıldığı etkinlik, 25 Kasım’a kadar sürecek.

23-25 Kasım tarihleri arasında Pamukkale üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1. Çameli Tanıtım Günleri başladı. Tanıtım günlerine Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Laodikya Kazı Heyeti ve PAÜ Arkeoloji Bölüm Başkanı Celal Şimşek, Çamelili akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Tören kurdela kesimi başladı. Ardından protokol Çameli’ye özgü ürün ve eserlerin sergilendiği stantları dolaştı. Çameli Belediye Başkanı Arslan, stantlarda Çameli fasulyesinden cevizine, kış sporlarından el sanatlarına kadar birçok ürün hakkında misafirlere bilgi verdi. 

“GELECEK NESİLLERE ÇAMELİ’NİN TARİHİNİ, KÜLTÜRÜNÜ BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Açılıştan sonra DRT Denizli mikrofonlarına konuşan Başkan Arslan “Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı tarafından organize edilen ve Pamukkale Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapılan ilçemizin tanıtım günlerini başlattık. Çameli’de yüksekokul olmamasına rağmen Rektör Hüseyin Bağ bize bu tanıtım günlerinde büyük destek oldu. Belediyemizde tanıtım konusunda çalışan profesyonel arkadaşlarımız var. İlk başta tarımsal anlamda ürünlerimiz vardı. Şimdi ise tarımın yanında turizm ve doğa sporları ile ilgili elimizde materyallerimiz var. Bizden sonra gelecek nesillere Çameli’nin tarihini, kültürünü bırakmak istiyoruz. Biz üniversitemizden Çameli’de bir kolu olmasını talep ettik. İnşallah önümüzdeki yıl ilçemize meslek yüksekokulunu kazandıracağız. Üniversite bir ilçenin gelişmesinde hem ekonomik hem de sosyal anlamda çok önemli. 25 kasım Cuma gününe kadar sürecek olan tanıtım günlerimize herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

CEYLAN HEMŞERİLERİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Tanıtım günlerine katılan ve aynı zamanda Çamelili olan PAÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü hocalarından Prof. Dr. Halim Ceylan “Çamelili olarak bu tanıtım günlerinin yapılmasından büyük memnuniyet duydum. Denizli’nin ilçeleri arasında ekonomik gelişmişlik olarak en zayıf ilçesi olmasına rağmen tarım ve hayvancılık alanında çok iyiyiz. Bizim ilçe olarak bir tanıtım eksikliğimiz vardı. Sanıyorum bu tür etkinlikler ilçenin daha fazla tanıtılması konusunda büyük etken. Çamelili olup, başka illerde oturan kişilerin bir ayağının Çameli’de olmasını istiyorum. Doğup, büyüdükleri topraklardan ayrı kalmamalarını istiyorum” dedi.  

 

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir