‘ÇAL’DA ÜZÜMDEN HELAL İÇECEK ÜRETİLİYOR!’

‘ÇAL’DA ÜZÜMDEN HELAL İÇECEK ÜRETİLİYOR!’

Denizli’nin Çal İlçesi’nde içecek ve üzüm ürünleri işletmeciliğinde bulunan yatırımcı Bülent Akşit, Türkiye’de bir ilk gerçekleştirme yolunda olduklarını kaydetti. Akşit, “Helal içeceği ilk kez Türkiye’de biz yapıyoruz. Özel üretim metodları kullanarak üzümden alkolsüz alternatif içecekler üretiyoruz. Bu da helal içecek oluyor. Ve daha şimdiden Avrupa ülkelerinden talepler geliyor” dedi.

Kozmetik ve gıdadan sonra içeceklerin de “Helal’i üretilmeye başlandı. Denizli’nin Çal İlçesi’nde bulunan bir girişimci tarafından kurulan ve üzümden Türkiye’de ilk kez üretmeye hazırladığı alkolsüz içecekle piyasaya girmeye hazırlanan Bülent Akşit, çalışmalarıyla ilgili DRT Denizli TV’ye açıklamalarda bulundu. Akşit Alkolü sıfır çektirtip helal içecek olarak sunacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisine kanun çıkarılması için daha önce sunulan içecekler aslında alkollü içecek değil. Alkolsüz içecek. İşletme olarak bunun teklifini Meclis’e vermeye de biz öncülük edeceğiz” dedi.

Denizli’nin Çal İlçesi’nde içecek ve üzüm ürünleri işletmeciliğinde bulunan yatırımcı Bülent Akşit, Türkiye’de bir ilk gerçekleştirme yolunda olduklarını kayretti. Akşit, “Helal içeceği ilk kez Türkiye’de biz yapıyoruz. Özel üretim metodları kullanarak üzümden alkolsüz alternatif içecekler üretiyoruz. Bu da helal içecek oluyor. Ve daha şimdiden Avrupa ülkelerinden talepler geliyor” dedi.

ACUN ILICALI 30 BİN ŞİŞE SATIN ALMIŞ

Çallı işletmeci Bülent Akşit sözlerine şöyle devam etti; “Acun Ilıca’ya 30 bin şişe bu içecekten sattık. Bağlantımızı kurduk, kaporamızı dahi aldık. Yılbaşında ilk etapta 5 bin şişe göndereceğiz. Daha sonra ise isteği doğrultusunda arkası devam edecek. Acun Ilıcalı’ya 10 yıl boyunca buradan yani Çal’dan içecek göndereceğiz” diye konuştu.

Girişimci Akşit, “Türkiye olarak Müslüman bir olduğumuzdan, diye insanlar alkollü içeceklerden çekiniyor. Helal içecek olunca alkolü tamamen alındığında saf üzüm suyu gibi bunu içecekler. İçimiz rahat olacak. Günahtan olmayacak” dedi. 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir