‘ÇAL, DENİZLİ’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK’

‘ÇAL, DENİZLİ’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK’

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçelerinde asfalt şantiyesi kuracaklarını ve çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Akcan,”Kurulacak olan asfalt üretim şantiyesi ile kaliteli ve standartlara uygun üretim yapılacak” diye konuştu.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan yeni yatırımlar ve yeni belediye çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Başkan Akcan, asfalt şantiyesini kurmaları için Kula Belediye Başkanının büyük bir ikramı olduğunu söyleyerek, ”Malzemelerimiz alındı. Şu an yolda. Önümüzdeki hafta altyapılarını hazırlayıp en geç 1.5 aya kadar asfalt şantiyesi kurulmuş ve tüm mahallelerimizdeki asfalt ihtiyacını şantiyemizde çözmüş olacağız” dedi.

ŞANTİYEMİZ 1.5 AYA KADAR AÇILACAK

Başkan Fethi Akcan, üst yapıyla ilgili Çal Belediyesi olarak 286 bin metrekare civarında üst yapı yaptıklarını da söyleyerek, “Bütün mahallerimizdeki ana artelleri sıcak asfaltla donatmayı düşünüyoruz. Hem kendimiz üretelim, hem istihdam oluşturalım dedik. İstediğimiz an, istediğimiz yere asfalt yapabilmemiz için bir şantiye gerekiyordu. Buna da gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.  

DENİZLİ’NİN PARLAYIN YILDIZI OLACAĞIZ

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Çal’ın çok önemli bir ilçe olduğunu da söyleyerek sözlerine şöyle devam etti; “Çal ilçemiz tarihi dokusu, insan kaynaklarıyla ve doğa harikasıyla yaşanacak bir yer. Geçmişe baktığımızda Çal çok güçlü bir ilçe. Büyük sanatçılar çıkarmış, büyük siyaset adamları çıkarmış bir yer. Özellikle 1980’den sonra ilçemiz bir çöküşe geçmiş. Baklan ve Bekilli ilçelerinin 1990 yılından sonra ilçe olup ayrıldıktan sonra güdükleşmiş. Aşırı derecede tarımda da para kazanılmadığı için Çal’da aşırı bir göç meydana gelmiş. Son iki üç yıl içinde Çal’ın inanılmaz bir rant değeri yükseldi. Çal Denizli’nin parlayan yıldızı olacak. En geç 2020 yılına kadar Denizli’nin en parlayın yıldızı ve ekonomik gelirleri en güçlü ilçelerimizden birisi ve göç veren değil göç alan bir ilçe olacak” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir