BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ, TAVAS’TA TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ, TAVAS’TA TOPLANDI

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı toplantılarının ilk birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlığında Tavas İlçesi’nin Kızılcabölük Mahallesi’nde gerçekleşti. Bir dizi ziyaret için son 3 gündür Ankara olduğunu anlatan Başkan Zolan, “Denizli’ye uğrayıp geçenler, Denizli’yi görenler her gittiğimiz yerde, Denizli’den övgüyle bahsediyor” dedi.

Her ayın ilk toplantısını bir ilçede yapan Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, bu kez Tavas’ta toplandı. Kızılcabölük Mahallesi’ndeki toplantı, Tavas ve Denizli Büyükşehir belediyelerinin hizmetleri anlatan tanıtım filmleri gösterimiyle başladı. Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Tavas’ta hizmet için gece gündüz çalışıldığını belirtirken, ilçelerde toplantıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin diğer belediyelere örnek olduğunu söyledi.

“2,5 YILDA ÇOK BÜYÜK MESAFE ALDIK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, büyükşehir ile birlikte Tavas’ın farklı bir yürüyüşe geçtiğini, Tavas Belediyesi’nin tüm mahallere, Büyükşehir Belediyesi’nin de tüm Denizli’ye hizmet eder hale geldiğini, geride kalan 2,5 yılda büyük mesafe aldıklarını, Tavas ve Denizli’nin şantiye havasında olduğunu, 2017’de inşaatlar bittiğinde modern alt ve üst yapıların tüm mahallelerde görünür hale geleceğini ifade etti.

CUMHURBAŞKAN ERDOĞAN’IN SELAMINI GETİRDİ

Ankara’daki 3 günlük ziyaretleriyle ilgili de bilgi veren Başkan Zolan, “Bakanlarımıza, bakan yardımcılarımıza, müsteşarlarımıza, genel müdürlerimize derdimizi aktardık. Gittiğimiz her yerde teveccüh görerek dertlerimize derman olma noktasında bize katkı sağladılar. Çarşamba günü akşamı özel bir programda Sayın Başbakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız’la bir araya geldik. Üzerimizde kalmasın Sayın Cumhurbaşkanım dedi ki, Denizli’ye benden selam götür. Sayın Cumhurbaşkanımızın hepinize selamı var. Onu da size aktarmış olayım” dedi.

TAVAS OTOGARI, TAVAS BELEDİYESİ’NE DEVREDİLDİ

Bu arada imzalanan protokolle Büyükşehir Belediyesi, ilçe otogarını 3 yıllığına Tavas Belediyesi’ne devretti. Yasa gereği otogarların Büyükşehir Belediyesi’nce işletildiğine işaret eden Zolan, “Ancak taraflar isterse ilçe belediyelerine devredilebiliyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizdeki otogarları ilçe belediyelerimize devrediyoruz. Bu kapsamda Tavas Otogarı’nı Tavas Belediyemizin işletmesi için devrettik, hayırlı olsun” diye konuştu.

ZOLAN’A KÖRÜKLÜ ÇİZME HEDİYE EDİLDİ

Konuşmaların ardından Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, Tavas efelerinin simgesi olan körüklü çizme ile Tavas’ın doğal taşlarından yapılmış bir portre resim hediye etti.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir