BÜYÜKŞEHİR KAR MESAİSİNDEN TAM NOT ALDI

BÜYÜKŞEHİR KAR MESAİSİNDEN TAM NOT ALDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde etkili olan kar yağışına karşı çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Kara karşı teyakkuzda olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolların kapanmaması, buzlanma ve don olayının yaşanmaması için yoğun çaba sarf etti.

Geçtiğimiz hafta Denizli geneline etkili olan kar yağışından dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için teyakkuzda bekleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını sürdürdü. 19 ilçenin tamamında yaşanan kar yağışının ardından çalışmalara başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamasını engellemek için büyük çaba sarf etti. Kent merkezinde etkisini azaltan kar yağışı, özellikle ilçelerin yüksek kesimlerinde devam ederken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri de bu noktalardaki çalışmalarını sürdürdü.

YOLLARIN KAPANMASINA İZİN VERİLMEDİ

Kent merkezi dışında, özellikle yüksek kesimlerdeki ilçelerde görülen kar yağışına karşı teyazkkuzda olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri; 15 greyder, 12 kar bıçağı, 10 kepçe ve 2 loder ile ihtiyaç olan kesimlerde çalışmalarına devam etti. Yoğun kar yağışının olduğu bölgelerde yol açma işlemlerini sürdüren ekipler, don ve buzlanmaya karşı da tuzlama ve solüsyon çalışmaları gerçekleştirdi.

YAYALAR İÇİN ÖZEL TEMİZLİK

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yollarda sürdürdüğü çalışmaların yanı sıra yayaların da rahat bir şekilde ulaşım sağlamaları için önlemler aldı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan özel temizlik ekipleri, ana arterlerdeki bulvar ve ana caddelerin kaldırımlarında buzlanmaya karşı kar temizleme işlemlerini gerçekleştirdi.

AĞAÇLARIN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPILDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışından dolayı ağaçların zarar görmemesi için de çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri; Çamlık Parkı, Adalet Parkı ve İncilipınar Parkı başta olmak üzere kent merkezi ve ilçelerdeki yeşil alanlarda kırılmaya meyilli hassas yapılı ağaçların kar çırpması ile kırık ağaç ve dalların toplanması işlemlerini gerçekleştirdi. Ekipler, ayrıca yağan kar dolayısıyla parklara akın eden vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için kaldırım ve park yollarında da temizleme çalışmalarını sürdürdü.

BAŞKAN ZOLAN’DAN EKİPLERE TEŞEKKÜR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin karla mücadelesinde büyük bir özveriyle çalıştığını belirterek, “Kar yağışı dolayısıyla kent genelinde herhangi bir problem yaşanmaması için gece gündüz emek veren bütün ekiplerimize teşekkür ediyorum. Bizim görevimiz, kar koşullarında da normal hayat akışının sürmesini sağlamaktır. Bu doğrultudaki çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir