Buldan’da TIR’lar dualarla uğurlandı

Buldan’da TIR’lar dualarla uğurlandı

Buldan’da deprem bölgesine ulaştırılmak üzere toplanan yardımlar TIR’lara yüklenerek dualarla gönderildi.

Buldan Kaymakamlığının himayelerinde, Buldan Belediyesi ve AFAD koordinasyonunda düzenlenen yardım kampanyasına Buldanlılar büyük ilgi gösterdi. Buldanlılar, bebek bezinden ısıtıcıya, battaniyeden kuru gıdaya kadar pek çok malzemenin depremzedelere ulaştırılması için Buldan Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Salonu’na akın etti.

Dört TIR dolusu yardım malzemesi gönderildi

Vatandaşlar tarafından Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Salonu’na getirilen ihtiyaç malzemeleri burada tasniflenip paketlenerek TIR’lara yüklendi. Buldan Kaymakamı Tayfun Deli, eşi Tuğçe Deli, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, Cumhur İttifakı ve sivil toplum kuruluşlarının ilçe temsilcileri ile mahalle muhtarlarının katılımıyla dört TIR dolusu yardım malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

“Herkese teşekkür ederim”

Türkiye’nin yüreğini yakan Kahramanmaraş’taki 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yaralarının sarılması için tek yürek olan Buldanlılara teşekkür eden Buldan Kaymakamı Tayfun Deli, “Battaniye, kışlık giyecek, bebek bezi, bebek maması, havlu, hijyen malzemeleri, mont, bot, gıda, ısıtıcı gibi acil ihtiyaç duyulan malzemelerden oluşan yardımları deprem bölgesine gönderdik. Destek veren herkese teşekkür ederim. Kampanyamız devam edecek” dedi.

“Millet olarak el ele verip tüm yaralarımızı saracağız”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  “Deprem herkesi olduğu gibi bizleri de derinden üzdü. Şu an tüm Buldanlı tek yürek oldu. Kısa sürede çağrımıza binlerce vatandaşımız cevap verdi. Destekler çığ gibi büyüyor. Ben duyarlılıklarından dolayı tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bugün dört TIR ihtiyaç malzemesini deprem bölgesine gönderdik. Yardım kampanyamız devam edecek. Millet olarak el ele verip tüm yaralarımızı saracağız” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir