BU TRAFİK BİRAZ YORACAK ANCAK, ÜÇGEN ÇOK GÜZEL OLACAK

BU TRAFİK BİRAZ YORACAK  ANCAK, ÜÇGEN ÇOK GÜZEL OLACAK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 30 mart 2014 yerel seçimlerinde söz verdiği büyük projelerinden biri olan “Üçgen Köprülü Kavşağı Projesi” sonunda start aldı.

Denizli’deki yeni köprülü kavşaklar projesinde, Zeybek’ten sonra Üçgen kavşağının da trafiğe kapatılmasıyla haftanın ilk günlerinde trafikte sıkıntılar yaşanırken, Büyükşehir Belediyesi  trafikteki vatandaşın işini kolaylaştırmak için yoğun bir çalışmaya girişti. Başkan Osman Zolan ise, “Bu trafik sevgili hemşerilerimizi biraz yoracak, ancak Üçgen Projesi ile kentimiz çok daha güzel olacak” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin köprülü kavşaklar projesinde, Zeybek’ten sonra Üçgen kavşağının da trafiğe kapatılmasıyla haftanın ilk günlerinde trafikte sıkıntılar yaşanırken, Büyükşehir Belediyesi de trafikteki vatandaşın işini kolaylaştırmak için yoğun bir çalışmaya girişti. İlk günlerde bölgede taşıt kuyruğu uzadıkça uzarken, zaman zaman sinirlerin gerildiği de gözlendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 30 mart 2014 yerel seçimlerinde söz verdiği büyük projelerinden biri olan “Üçgen Köprülü Kavşağı Projesi” sonunda start aldı. Kente giren taşıtların trafik ışıklarına takılmadan transit geçiş yapabilmeleri için son nokta olan Zeybek ve Üçgen kavşaklarında çalışmaların start almasıyla, trafik akışı da belirlenen yeni güzergahlara yönlendirildi. Fevzi Çakmak Bulvarı’ndan Üçgen’e ulaşan ve buradan İzmir yönüne gitmek isteyen sürücüler uzadıkça uzayan taşıt kuyruğuna takıldı. Sabah saatlerinde trafik akışının çok yavaş olması, işe yetişme telaşında olanlar ile personel ve öğrenci servisleri sürücüleri sıkıntılı anlar yaşadı. Bu bölgeden bir an önce çıkma isteği de sürücülerde zaman zaman gerginlik yarattı.

SÜRÜCÜLER DİKKAT, BU YOLLARI KULLANIN 

Bu sıkıntıların aşılması için Denizli Büyükşehir Belediyesi “alternatif yol güzergahlarıni” belirledi ve bununla ilgili yoğun bir duyuru ve yol işaretleme çalışması başlattı. İzmir yönünden gelip Ankara istikametine gidecek olan sürücüler, Bakırlı Köprülü Kavşağı’ndan sola dönüp 25. Cadde üzerindeki yönlendirme levhalarını takip ederek Dokuzkavaklar Köprülü Kavşağı’ndan Ankara karayoluna ulaşacak. Yine aynı yönden gelerek Antalya ve Muğla istikametine gidecek sürücülerin İstasyon Köprülü Kavşağı altından geçip Kirişhane Camii önündeki servis yolunu kullanarak Deliktaş Köprülü Kavşağı’na çıkmaları gerekiyor. Otogar ve İstasyon Caddesi’nden Antalya, Muğla ve Ankara yönlerine gidecek sürücüler, Doğan Caddesi üzerindeki yönlendirme levhalarını takip ederek bu güzergahlara çıkabilecek. Ankara yönünden gelip İzmir istikametine gidecek olan sürücülerin ise Dokuzkavaklar Kavşağı’ndan sağa dönüş yaparak 2290 Sokak üzerinde bulunan yönlendirme levhalarını takiple Bakırlı Köprülü Kavşağı’ndan İzmir yoluna çıkabilecekleri belirtildi. Ankara yönünden gelip otogar ve şehir merkezine gelecek sürücülerin, Üçgen Kavşağı’ndaki yönlendirme levhalarını takip ederek servis yoluna katılıp otogar ve şehir merkezine güvenli bir şekilde ulaşabilecek.

ÜÇGEN PROJESİ İLE KENTİMİZ DAHA GÜZEL OLACAK

Ankara yönünden gelip Antalya istikametine gidecek sürücülerin Üçgen Kavşağı’ndaki mevcut yolu kullanarak Deliktaş Kavşağı’na bağlanıp, oradan da Antalya yoluna geçiş yapmaları gerekiyor. Antalya yönünden gelip Ankara istikametine gidecek sürücüler, Deliktaş Köprülü Kavşağı altından geçip Üçgen Kavşağı servis yolundaki yönlendirmeleri takip ederek, Ankara yoluna çıkış yapabilecek. Antalya yönünden gelip İzmir istikametine gidecek olan sürücülerin Deliklitaş Kavşağı’nı geçip, servis yolunu kullanarak 2049/3 Sokak üzerindeki yönlendirme levhalarını takip ederek İzmir Çevre Yolu’na ulaşabilecekleri kaydedildi. Öte yandan; trafiğe çıkan Denizlililer ve sürücülerin bu güzergahları takip etmesi sonucu trafik sıkışıklığı ve sorunlarından en az şekilde etkileneceği de belirtildi.  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Bu trafik sevgili Denizlilileri biraz yoracak, ancak Üçgen Projesi ile kentimiz daha güzel olacak. Şimdiden halkımızdan ve vatandaşlarımızdan özür diliyoruz” dedi. 

MUSTAFA KAYA

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir