BU ORGANİZASYON KAÇMAZ

BU ORGANİZASYON KAÇMAZ

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından 5’incisi düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nda final heyecanı yaşanıyor. Bugün  saat 19.00’da Karahayıt Colossae Thermal Oteli’nde gerçekleştirilecek olan Final Gecesi’nde, 10 finalistin tasarımları, ünlü mankenler tarafından sergilenecek. DENİB organizasyonu DRT Denizli tarafından da baştan sona naklen yayınlayacak.

EN GÜZEL TASARIMLARI, EN

ÜNLÜ MANKENLER SUNACAK

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından 5’incisi düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nda final heyecanı yaşanıyor. Bugün saat 19.00’da Karahayıt Colossae Thermal Oteli’nde gerçekleştirilecek olan Final Gecesi’nde, 10 finalistin tasarımları, ünlü mankenler tarafından sergilenecek. DENİB organizasyonu DRT Denizli tarafından da baştan sona naklen yayınlayacak.

DENİB 5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın Final Gecesi’nde, Türkiye'nin farklı illerinden ve farklı okullardan mezun 58 yarışmacının 232 tasarımı arasından seçilen 10 finaliste ait tasarımlar, ilk 4 de girebilmek için yarışacak. Bugün saat 19.00’da Pamukkale Colossae Thermal Oteli’nde gerçekleştirilecek olan  Final Gecesi’nde, podyuma çıkacak olan ünlü mankenler, finalistlerin tasarımlarını tanıtacak. Podyumda sahne alacak olan ünlü mankenler arasında Özge Ulusoy, Ebru Öztürk, Irmak Atuk, Şebnem Schaefer, Cem Belevi gibi tanınmış isimler yer alıyor. Yarışmanın sunuculuğunu ise yine medya dünyasının ünlü bir ismi; Oylum Talu yapacak.

İLK DÖRT TASARIMA ÖDÜL 

Rönesans Ajans Akif Örük organizasyonunda düzenlenecek yarışmada, 10 finalist arasından dereceye girecek 4 tasarımcıyı belirleyecek Jüri Heyeti ise Üniversite-Özel Sektör Moda Tasarım Dünyasının ünlü isimlerinden oluşuyor. Yeditepe Üniversitesi Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Kemal Can, yurtiçi ve yurtdışında isim yapmış ünlü Moda Tasarımcılarından Erol Albayrak, Niyazi Erdoğan, Özlem Kaya, Tanju Babacan, Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi, Moda yazarı Ümit Temurçin,  Diva Magazin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Pakize Sükan ve Vouge Dergisi Blogger Barış Çakmakçı yer alıyor. Jüri Üyeleri arasında DENİB Tasarım Komitesi Başkan Vekili İsa Dal’da bulunuyor. Yarışmanın Creative direktörlüğünün Gül Ağış tarafından gerçekleştirileceği Final Gecesi’nde, birinci olan finaliste 10 bin Türk lirası, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye ise 5 TL para ödülü verilecek. Bunun yanı sıra, DENİB’in sunduğu projenin Ekonomi Bakanlığı’nca onaylanması halinde ise 1 tasarımcı yurtdışına eğitim bursu ve imkanı kazanacak.

Yarışmaya Türkiye’nin farklı illerinden katılan 53 yarışmacı arasından belirlenen finalistler ise şöyle: Ayfer Öztürk, Ayşe Can Ayşegül Bozkurt, Burak Dahan, Çiğdem Küçük, Emre Pakel, Hatice Kübra Çiçek, Melike Öznek, Necla Candan Tulğa, Süleyman Emir Kırmızı.  Yarışma ile ilgili olarak TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, “Sona yaklaştıkça, DENİB ailesi olarak hepimizi yarışma heyecanını iyiden iyiye hissetmeye başladık. 5. yarışmayı düzenliyor olmamız bizim için gerçekten önemli… Yine ilk günkü heyecanımızla Tasarım Yarışmamızın hazırlıklarını tamamladık. DENİB Ev ve Plaj Giyimi Yarışması ile kentimize, hazır giyim sektörüne ve tasarım dünyasına farklı bir renk getirdiğimizi düşünüyoruz. Yarışmamıza katılan genç arkadaşlarımızın fikirleri ve koleksiyonları ile profesyonel ruhu harmanlayarak şehrimize, sektöre ve tasarım dünyasına çok farklı bir soluk getirdiğimiz kanaatindeyim" dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir