‘BU DAVA, YÜREĞİ YANANLARIN DAVASIDIR’

‘BU DAVA, YÜREĞİ YANANLARIN DAVASIDIR’

AK Parti Denizli İl Başkanlığı'nda partililerle bayramlaşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; “Bu dava yüreği yananların davasıdır. Bu hainler 15 Temmuz'da başarılı olsalardı bugün mezar taşlarımız bile olmayacaktı. Belki yedi ceddimizi temizleyeceklerdi. Onun için bu davayı çok ciddiye alalım” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti binasında bayramlaşma töreni gerçekleştirdi. Törene; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Adayları; Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök, Hasan Oymak, Dilek Çevik, Adem Kayar ve Mustafa Semerci, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak ve partililer katıldı. Törende partililerle bayramlaşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, muhteşem bir ramazan ayını geride bıraktıklarını, bir geleneği sürdürmek adına vatandaşlarla iftar ve sahurda bir araya geldiklerini söyledi. Dertli ve yüreği yanık bir davanın mensupları olduklarını dile getiren Bakan Zeybekci, “Bu dava yüreği yananların davasıdır. Şöyle dönüp bakarsak geçmişimize, yüreğimizin ne kadar yandığını tek tek anlatmaya gerek yok. Menderes'in katledilmesinden başlayıp ondan sonraki sürece bakacak olursak hakikaten öyle pek gülecek ya da sevinecek bir geçmişimizin olmadığını hep beraber görürüz. Bu hainler 15 Temmuz'da başarılı olsalardı bugün mezar taşlarımız bile olmayacaktı. Belki yedi ceddimizi temizleyeceklerdi. Onun için bu davayı çok ciddiye alalım” dedi. Suruç'taki saldırıya değinen Bakan Zeybekci, bunu yapanların hangi amaç ve niyette olduğunu bildiklerini söyledi. Bakan Zeybekci, “Allah'ın izniyle 24 Haziran'da muhteşem Denizli zaferini hep birlikte yazacağız. Bugüne kadar aldığımız oyların üzerinde oy alacağız. Hep beraber AK Partililerin destanı olacak. Bunu yapacağız. İnşallah onların yaptıkları o saldırı ve ahlaksızlıklara da milletimiz cevabını verecek. Onları milletimize havale ediyoruz. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Sağlam duracağız ve seçimden başarıyla çıkacağız” diye konuştu.

“BAYRAM KAVUŞMAK, BULUŞMAKTIR”
Törene katılan partililerin bayramını kutlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Allah’ım nasip etti. İbadetlerle güzel bayrama kavuştuk. Allah’ım tekrarını nasip etsin. Allah’ım Hem Ramazan Bayramı’nı hem de 24 Haziran’daki seçimlerde de bize bayram yaşatsın. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Güzel bir bayram olsun. Bayram kavuşmak, buluşmaktır” dedi.

“AK PARTİ’NİN KADERİ İLE ÜLKENİN KADERİ BERABERDİR”
Ramazan ayında yapılan ibadetlerin kabul olmasını dileyen AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi; birlik, bereket ve bolluk için vakit Denizli vaktidir. Partililerimizin irade erdem ve cesaretle hareket ettiğini biliyorum. Şurada sayılı günler kaldı. Suruç’ta AK Partili Milletvekilimizin kardeşine ve arkadaşlarına yapılan saldırıda 3 şehidimiz ve birçok da yaralımız var. AK Parti sadece siyasi bir hareket değildir. AK Parti’nin kaderi ile ülkenin kaderi beraberdir. Biz de bu kaderin ve yolculuğun birer yolcusuyuz.”

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir