“BİZ, ‘ÖNCE İNSAN’ DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

“BİZ, ‘ÖNCE İNSAN’ DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Pamukkale İlçesi’nin Develi Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Biz ‘Önce insan’ diyerek yola çıktık. İnsanları, maddi durumlarına, etnik kökenlerine, dini inançlarına göre kategorize etmedik” dedi.

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, vatandaşla buluşma ziyaretleri kapsamında Pamukkale İlçesi’nin Develi Mahallesi’ne gitti. Başkan Gökbel’e; İlçe Teşkilatı’nın Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Gönenmiş, Bayram Kahraman ve Cengiz Aydın da eşlik etti. Develi Mahallesi’nin sokaklarında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Gökbel, sorun ve talepleri dinledi. Ziyaret sırasında engelli 2 gençle bir araya gelen Başkan Gölbel, onlarla sohbet etti. AK Parti iktidarlarında engelli ve geçim darlığı çeken vatandaşların hak ettikleri değeri bulduklarının altını çizen Başkan Gökbel, ‘sosyal devlet’ anlayışının gerçek anlamıyla uygulamaya geçtiğini belirtti. Başkan Gökbel, “Biz ‘Önce insan’ diyerek yola çıktık. İnsanları, maddi durumlarına, etnik kökenlerine, dini inançlarına göre kategorize etmedik. İktidar olarak ayrımcılık yaptığımız tek alan engelli bireylere bakışımızdır. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; AK Parti hükümetleri, ötekileştirmeden engellilere pozitif ayrımcılık yapmıştır. Çünkü devletin bugüne kadar tam anlamıyla yardımcı olamadığı engelli vatandaşlarının gönüllerinin alması gerekiyordu. 2005 yılında çıkarılan Engelliler Kanunu ve 2010 yılında engellilere yönelik düzenlemeleri içeren Anayasa değişikliği ile önemli kazanımlar sunduk. Yerel yönetimlerimiz de başta evde bakım ve evde sağlık hizmetleri alanında önemli atılımlar gerçekleştirdiler. Engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırıcı, yaşam standartlarını iyileştirici önemli düzenlemelere imza attık. Öte yandan engellilerin istihdamı, sosyal hayata kazandırılmaları için önemli adımlar atıldı. Artık sizlerin de şahit olduğu gibi pek çok engelli vatandaşımız, kamu kurumlarında, özel sektörde üretime ve yönetime katılmış durumdadır” dedi.

“HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana sosyal devlet alanındaki hizmetlerin artık herkesin kabul ettiği büyük bir başarı olduğunu belirten Başkan Gökbel, “AK Parti’nin engelli ve muhtaç vatandaşlara yönelik hizmetleri, her kesimden, her siyasi görüşten vatandaşımızın takdirini ve övgüsünü kazanmıştır. AK Parti’nin gönüllerde taht kurmasını sağlayan hizmet anlayışlarından biri de insana verdiği değerdir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insan odaklı siyaset yapmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz. Yardım isteyen her vatandaşımızı devlet şefkatiyle kucaklamayı sürdüreceğiz. Engellilerin önündeki engelleri bir bir kaldırmaya, engellilere bakış anlamında zihinlerdeki devrimi de tamamlamak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir