Bilim kurulu üyesi açıkladı! Maskeler ne zaman çıkacak?

Bilim kurulu üyesi açıkladı! Maskeler ne zaman çıkacak?

Bilim Kurulu Üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ateş Kara katıldığı özel bir televizyon kanalında maskelerden "Ne zaman kurtuluruz?" sorusuna yanıt verdi. Türkiye’nin yüzde 60’ının Nisan’a kadar hızlı bir şekilde aşılanacağını belirten Kara, “Temmuzda maskeler çıkarılabilir” dedi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs ile mücade Türkiye’de devam ederken maskelerin ne zaman çıkacağı merak ediliyor.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, katıldığı bir televizyon  programında “Maskelerden ne zaman kurtuluruz?” sorusuna yanıt verdi. Temmuz ayı gibi maskelerin çıkarılabileceğini dile getiren Prof. Dr. Ateş Kara, “Bizim planlarımıza, gelecek aşının dağılımına ve Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgilere baktığımızda, Türkiye’nin yüzde 60’ı hızlı bir şekilde Nisan’a kadar aşılanacak. Kendi aşımızın da devreye girmesiyle bu rakam daha da yukarı çıkacak. O zaman Türkiye’de genel anlamda bizim Haziran-Temmuz gibi rahatlamamız söz konusu olabilir” ifadelerini kullandı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir