Bilim, kültür ve sanat merkezi Şehir Kütüphanesine kavuştu

Bilim, kültür ve sanat merkezi Şehir Kütüphanesine kavuştu

Denizli’de bilim, kültür ve sanatın merkezi olması hedefiyle hayata geçirilen Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, Şehir Kütüphanesi’ne kavuştu.

İçerisinde 5 bin 574 kitabın bulunduğu aynı anda 225 kişiye hizmet verebilecek Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi’nin açılış töreni yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin zemin katında bulunan tesisin açılışına AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“GENÇLER BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ”

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin Denizli’nin en güzel yapılarından biri olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Burası Allah’ın izniyle bilimin, kültürün, sanatın ve gençlerin merkezi olacak” dedi. Dev tesisin Türkiye’de örnek olduğunu kaydeden Başkan Zolan, tesis içerisinde hayata geçirecekleri bilim merkezinde de son noktaya geldiklerini belirterek, “Gençlerimiz buraya gelecek bilim merkezinde fizikle, kimyayla, matematikle buluşacak. Gençler bizim geleceğimiz, gözbebeğimiz” ifadelerini kullandı.

KÜTÜPHANE BÜYÜME İMKANINA SAHİP

Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime her zaman destek olduklarını anlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Gençlerimize yapılan yatırım en doğru yatırımdır. Onun için biz gençlerimize her zaman yatırım yapmaya çalışıyoruz. İnşallah onların yarınları bizimkilerden daha güzel olacak, onlar bizden daha başarılı olacak, bundan hiç şüphem yok. Biz istiyoruz ki gençlerimiz diğer ülkedeki gençlerin imkanlarından geri kalmasın.”

“GENÇLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Başkan Zolan, “Külliyenin altındaki alanı da inşallah kitap kafe şekline getireceğiz. Gençlerimize yönelik kampüs bölgesinde de ayrı bir mekanımız var. Burada da gençlerimizin ihtiyaçlarını giderebilme, aynı zamanda ders çalışabilme, sohbet edebilme, buluşabilme noktasında bir projeyi hizmete alacağız. Gençlerimiz için ne yapsak azdır. Tabi ki bu noktada bize en büyük gücü desteği veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’e, bakanlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi şehrimize gençlerimize ve geleceğimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

BAŞKAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Gençlik döneminde böylesine önemli merkezlerin Denizli’de olmadığını ve faydalanamadıklarını anlatarak söz konusu yatırımları Denizli’ye kazandıran Başkan Zolan’a teşekkür eden Özkan, “Gençlerimizin ilme, tefekküre, bilime, kültür ve sanata çok daha fazla vakit ve imkan ayırabilecekleri bir dönemde. Keşke bu dönemde yaşasaydık. Gençliğimiz kültürünü, değerlerini bilerek, hakkı üstün tutarak ve gönüllere girerek yetişiyorsa biz de inanıyoruz ki, o gençliğimizle gelecekte yaşamaya ve var olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR KÜTÜPHANESİ

Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi’nde dünya klasiklerinden, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarına, tarih ve araştırma kitaplarından, dini yayınlara, kişisel gelişim kitaplarından, çocuk kitaplarına ve Denizlili yazarların kitaplarından oluşan 5 bin 574 adet kitap yer alıyor. Aynı anda 225 okuyucuya hizmet verecek şekilde planlanan kütüphanede okuyucular ödünç kitap alabilecek, burada telefon ve bilgisayarlarından araştırma yapabilecek. Kütüphaneye üye olabilecek okuyucular hizmetlerden ücretsiz faydalanabilecek.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir