BEYAZAY VE KIZILAY, ENGELLİLERLE BULUŞTU

BEYAZAY VE KIZILAY, ENGELLİLERLE BULUŞTU

Türk Kızılay Derneği Denizli Şubesi ve Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şubesi üyeleri, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle Down Kafe’de engelliler ve aileleriyle sabah kahvaltısında buluştu.

Türk Kızılay Derneği Denizli Şubesi ve Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şubesi yönetimi ve üyeleri, ‘Aralık Dünya Engelliler Haftası’ dolayısıyla engelliler ve aileleriyle sabah kahvaltısında buluştu. Down Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğe; AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan ve İŞKUR İl Müdürü Feridun Giresun da katıldı.  1992 yılından bu yana ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ olarak kutlandığını söyleyen Türk Kızılay Derneği Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, “Dünya Engelliler Günü, 1992 yılında kabul edilmiş. Aslında çok geç kabul edilmiş bir tarih. Çünkü insanlık tarihi çok çok eski. 1992 yılı bana biraz çok geç geliyor. Ama yinede o günden bugüne kadar Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilerek idrak edilmesidir. Türkiye’de yüzde 12 nispetinde engelli kardeşimiz var. Dünyada iki tip insan var. Bir engelli insanlar, birde her an engeli olmaya aday insanlar topluluğu” diye konuştu.

“SİZİ GÖNLÜMÜZE BASIYORUZ”

“Anlamlı bir günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum” diyerek sözlerine başlayan Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şube Başkanı Dilek Yüksel Kahveci, “Dünya Engellier Günü; farkındalık olsun diye kabul edilmiş. Zaman zaman arkadaşlarımdan ben biliyorum. ‘Bugünümüzü kutlamayın’ diyorlar. Biz ‘normal’ dediğimiz insanlardan daha hızlı koşuyoruz. Biz görebiliyoruz, onlar daha az görüyorlar. Onların bizden bir farkı olmadıklarını düşünüyorum. Biz sizlere balık tutmasını öğretiyoruz. Balık tutmak içinde ihtiyacınız olan ağ ve sandalı size ulaştırmaya çalışıyoruz. En önemlisi de sizi gönlümüze basıyoruz” dedi. 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir