BEYAĞAÇLILAR, ZOLAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

BEYAĞAÇLILAR, ZOLAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Beyağaç Kaymakamı Muhammed Serkan Şahin, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Belediye meclis üyeleri ve muhtarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a “Teşekkür” ziyaretinde bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi’nin Beyağaç’ta hayata geçirdiği Beyağaç-Muğla yolu projesi dolayısıyla teşekkür ziyaretine gelen Beyağaç heyetini ağırladı. Ziyarete Beyağaç Kaymakamı Muhammed Serkan Şahin, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Ziyarette konuşan Beyağaç Kaymakamı Muhammed Serkan Şahin, “Beyağaç Kaymakamı olarak kendim ve halkımız adına sizlere teşekkür ediyorum. Beyağaç uzun yıllardan beri sadece Denizli’den gelişi olup çıkışı olmayan küçük kalmış bir ilçemizdi. Sizin özverili çalışmanız ve bize olan desteğiniz sayesinde Muğla’ya iletişimimiz oldu. 44 yıldan beri patika olan yolu dağı taşı deldiniz asfalt hale getirdiniz” dedi.

“44 YILLIK HAYALİMİZİ NOKTALAMIŞ OLDUK”

Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay ise, “Siz, Denizli Belediye Başkanı’yken de Beyağaç’a ağabeylik yaptınız. Büyükşehir olduktan sonra da hizmetlere sizinle beraber devam ediyoruz. Biz belediye olduğumuzdan beri Muğla’ya ulaşımı konuştuk. 44 yıllık hayalimizi 2016 yılında noktalamış olduk. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“BEYAĞAÇ’TA HİÇBİR SORUN KALMASIN İSTİYORUZ”

Ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Ben ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Nezaket gösterdiniz. Biz 30 Mart öncesinde Beyağaç’ı köy köy dolaştık. Çözülemeyen dertler ‘çözülecek’ dedik. Bunların içinde en önemlisi Karacaören yoluydu. Beyağaç, çıkmaz sokak denilen bir yerdi. Şükürler olsun vermiş olduğumuz sözü Ekim 2016 itibariyle yerine getirdik. 2017’nin sonuna kadar Beyağaç’ta hiçbir sorun kalmasın istiyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ZOLAN’A EREN GÜNÜ TABLOSU

Ziyaretin sonunda Başkan Akçay, Beyağaç'ta her yıl ağustos ayında düzenlenen Kartal Gölü Eren Günü Şenlikleri’ni anlatan bir tabloyu Başkan Zolan’a hediye etti. Yolun tamamlanmasıyla Denizli ve Muğla’nın daha kolay buluşacağı ifade edilirken, bunun Beyağaç’ın ekonomik olarak kalkınmasında büyük rol oynayacağı vurgulandı. Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Beyağaç İlçesi’nin 44 yıllık hayali olan Beyağaç-Muğla yolunu tamamlamasıyla ilçenin Muğla’ya Kale İlçesi üzerinden 130 kilometre olan mesafesinin 68 kilometreye düştüğü ifade edildi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir