BEREKET ENERJİ GÜNEŞ ENERJİ PANELLERİ İHRACATI YAPIYOR

BEREKET ENERJİ GÜNEŞ ENERJİ PANELLERİ İHRACATI YAPIYOR

Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi yönetim kurulu üyelerinden Bereket Enerji, ürettikleri güneş panellerini farklı ülkelere ihraç ederek Denizli’nin enerji sektöründe parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.

Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi yönetim kurulu üyelerinden Bereket Enerji, ürettikleri güneş panellerini farklı ülkelere ihraç ederek Denizli’nin enerji sektöründe parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi üyeleri Bereket Enerji güneş panelleri imalathanesini gezerek panel üretimi konusunda yetkililerden bilgi aldı. Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün; derneğin kuruluş amacının sadece enerjiyi verimli kullanmak olmadığını, yenilenebilir enerji kaynaklarının da önemli olduğunu belirtti. Başkan Akgün, “Derneğimiz bugüne kadar verdiği eğitimler ile ilk olarak toplumumuzu enerji verimliliği konusunda bilinçlendirme çalışmaları yürüttü. Bunun yanında yenilenebilir enerji kaynaklarımızı da tabi ki anlattık. İhtiyacımız olan enerji ne şekilde elde edilirse edilsin verimli kullanmadığımız sürece hızla gelişen teknoloji karşısında yetersiz kalacaktır. Biz bugün en önemli yenilenebilir enerji kaynağımız olan güneşten enerji elde etmemizi sağlayan panelleri üreten Yönetim Kurulu Üyemiz Bereket Enerjiyi ziyaret ettik. Sağ olsunlar bizlere güneş enerji panellerinin üretimi konusunda oldukça açıklayıcı bilgiler verdiler. Bugüne kadar ithal ettiğimiz güneş panellerinin Denizli’den ihraç edilmesi ve bunu gerçekleştiren firmanın da yönetim kurulu üyemiz olmasından büyük gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

“2017 YILINDA HÜCRE İMALATINA DA BAŞLAYACAĞIZ”

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Bereket Enerji Grubu yetkilisi Ali İhsan Keskin; “ Enerji Verimliliği derneğinin üyesi olmaktan oldukça mutluyuz. Güneş enerji panel üretimimizi yerli sermaye ile üreterek ülke ekonomimize büyük katkı sağlıyoruz. Yıllık 150 megavat güneş paneli imalatımız mevcut. 2017 yılında hücre imalatına da başlayacağız. Geleceğimiz ve ülkemiz için çalışmalarımız hızla devam edecektir” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir