BAŞSAVCILIKTAN OPERASYONLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

BAŞSAVCILIKTAN OPERASYONLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından  Denizli’de FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında yapılan operasyonlarla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada terör örgütünün abla-asker ve avukatlar yapılanmasına yönelik gözaltılarla ilgili bilgi verildi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı ABLA yapılanmasına yönelik 29, ASKER yapılanmasına yönelik 7 ve AVUKATLAR  yapılanmasına yönelik 11 avukat için operasyon yürütüldüğünü açıkladı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada;

“Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik soruşturmalar kapsamında:  FETÖ terör örgütü faaliyetlerinde aktif olarak örgütün ABLA yapılanmasını oluşturan yapıyı deşifre etmek amacıyla başlatılan 2017/7944 sayılı dördüncü dalgada; Aralarında kriptolu haberleşme programı By-Lock'u kullanan, soruşturma aşamasında yine örgüte müzahir ve OHAL kapsamında çıkarılan KHK'lar ile kapatılan derneklere üyelikleri tespit edilen toplam 29 şüpheli şahsa yönelik alınan gözaltı, arama ve el koyma kararına istinaden 15/03/2017 günü ve devamında eş zamanlı operasyon yürütülmektedir.

FETÖ terör örgütü faaliyetlerinde aktif olarak örgütün ASKER yapılanmasını oluşturan yapıyı deşifre etmek amacıyla başlatılan 2017/3085 sayılı tahkikatta; Tamamı kriptolu haberleşme programı By-Lock'u kullanan ve ihraç edilen rütbeli asker 7 şüpheliye yönelik alınan gözaltı, arama ve el koyma kararına istinaden 16/03/2017 günü başlatılan tahkikat eş zamanlı olarak icra edilmektedir.

FETÖ terör örgütü faaliyetlerinde aktif olarak örgütün AVUKAT yapılanmasını oluşturan yapıyı deşifre etmek amacıyla başlatılan 2017/8491 sayılı ikinci dalgada; Aralarında kriptolu haberleşme programı By-Lock'u kullanan, soruşturma aşamasında yine örgüte müzahir ve OHAL kapsamında çıkarılan KHK'lar ile kapatılan derneklere üyelikleri tespit edilen ve Denizli Barosu'na kayıtlı Avukat olan toplam 11 şüpheliye yönelik alınan gözaltı, arama ve el koyma kararına istinaden 17/03/2017 günü eş zamanlı tahkikata başlanılmış ve gerekleri ikmal edilmektedir” denildi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir