Başkan Şevik, Buldan’a gelen depremzede aileyi ziyaret etti

Başkan Şevik, Buldan’a gelen depremzede aileyi ziyaret etti

Haber MERKEZİ

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeden tahliye edilen depremzede Arıkoğlu ailesi Buldanlı akrabasının evine yerleşti. Aileyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, aileye gerekli yardımın yapılacağını belirtti.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, MHP İlçe Başkanı İbrahim Aksüt ile birlikte Türkiye’yi sarsan büyük felaketin üçüncü gününde afet bölgesinden tahliye edilen ve Güroluk Mahallesi’ndeki akrabalarının yanına yerleşen 3 Çocuklu Arıkoğlu ailesini ziyaret etti. Arıkoğlu ailesi, deprem sonrası barınma ihtiyacı, gıda ve su sıkıntısı gibi yaşadıkları zorluklar nedeniyle Hatay’dan Buldan’a gelerek akrabalarının yanına yerleştiklerini söyledi.

Buldan Belediyesi ve ilçede halkının ellerinden geldiğince depremzedelere kalacak yer ve gıda yardımında bulunabileceklerini söyleyen Başkan Şevik, “Deprem yaralarını sarmak için Buldan Kaymakamımız, Belediyemiz ve ilçe halkımız seferber oldu. Ben desteklerinden dolayı tüm Buldanlı hemşehrilerime teşekkür ederim. Afet bölgesinden tahliye edilen ve ilçemize gelecek olan depremzedelerimizi de kucaklamaya hazırız.  Ben inanıyorum en kısa zamanda yaralar sarılacaktır. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın” temennisinde bulundu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir