Başkan Örki’ye önemli görev

Başkan Örki’ye önemli görev

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Akdeniz Belediyeler Birliği’nin (AKBB) Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan seçimlerde 7 kişilik Encümen Üyeliği görevine getirildi.

Pamukkale Belediyesi’nin de üyesi olduğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nin (AKBB) Olağan Meclis Toplantısı Porto Bello Hotel’de yapıldı.

Olağan meclis toplantısında birlik üyesi belediyelerin başkanları ve AKBB Genel Kurul Üyesi Belediye Meclis Üyeleri oy kullandı.

Tek aday olarak seçime giden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, oylamanın kapılı olarak yapıldığı seçimde 156 oy alarak yeniden AKBB başkanlık koltuğuna oturdu.

Seçimlerde Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye de önemli bir görev verildi.

Olağan toplantıda AKBB Meclisi birinci ve ikinci başkan vekili, divan kurulu, encümen üyeleri, çevre komisyonu, plan ve bütçe komisyonu ile turizm komisyonu üyeleri seçimine geçildi.

Bu seçimlerde Başkan Örki, 7 kişinin yer aldığı Encümen Üyeliği’ne getirildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Örki, üyesi olunan AKBB’nin olağan meclis toplantısına katılım sağlandığını belirterek, “31 Mart seçimlerinden sonra yapılan ilk toplantıda önemli bir görev verildi. Meclisin önemli unsurlarından biri olan Encümen’de yer alan 7 başkandan biri olarak seçildik. Burada yapılacak olan çalışmalara katkı sağlayarak Pamukkale’yi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir