Başkan Işık, gözyaşları arasında uğurlandı

Başkan Işık, gözyaşları arasında uğurlandı

Korona virüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yatağan Belediyesi Eski Başkanı Hasan Haşmet Işık, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Muğla’nın Yatağan ilçesinde 1999-2019 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Hasan Haşmet Işık 5 aydır korona virüs tedavisi gördüğü Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti. 

10 Ekim 2020’de korona virüs testi pozitif çıkan ve tedavi altına alınan Işık’ın, korona virüse bağlı çoklu organ yetmezliğinden yaşamını yitirdiği bildirildi.

Merhum Işık için  ilk olarak İlk olarak Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı önünde tören düzenlendi. Ardından 20 yıl görev yaptığı Yatağan Belediye Binası önünde tören yapıldı. Yatağan’da 4 dönem belediye başkanlığı yapan Işık’ın cezane törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı  Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,  Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Kavaklıdere Belediye Başkanı  Mehmet Demir,  CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Suat Özcan, Burak Erbay ve Merhum Işık’ın Yakınları ve dostları katıldı.

Cenaze töreninde Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz; “Başkanımız iyi bir Beşiktaşlıydı, iyi bir Yatağansporluydu, en önemlisi herkesin sevgilisiydi” dedi.

Merhum Işık törenin ardından Yatağan Mezarlığına defnedildi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir