BAŞKAN İLHAN AÇILIŞA HERKESİ DAVET ETTİ

BAŞKAN İLHAN AÇILIŞA HERKESİ DAVET ETTİ

Denizli Barosu yeni hizmet binasının açılışını yarın gerçekleştirecek. Başkan Müjdat İlhan yeni binanın sadece avukatlara değil tüm Denizli halkına açık olduğunu söyledi.

Denizli Barosu’nun, Türkiye Barolar Birliği’nin de desteği ile 8,5 milyon liraya mal ettiği Adalet Mahallesi’ndeki yeni baro binası yarın akşam gerçekleşecek törenle yapılacak. Başkan Müjdat İlhan yeni binanın sadece avukatlara değil tüm Denizli halkına açık olduğunu söyledi.

“ÜLKEMİZİN GÜNDEMİ ÇOK HIZLI DEĞİŞİYOR”

“Şu an gündemimizde Denizli Barosu’nun yeni binasının açılış töreni vardı. Fakat her şey çok hızlı gelişiyor.  Adana’da yaşanan terör saldırısı ve ülkemizin içinde olduğu adı konulmamış savaşta EL-BAB’ta şehit olan askerlerimize yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Umarım ülkemizin kendi adına yaşayacağı son olumsuzluk ve terör olayı olur. Yaşadığımız coğrafi konum sebebiyle de bu tür olumsuzlukların devam edeceğini düşünüyorum. Bu kadar karamsarlığın içinde küçük mutluluk yaşatmak adına baro başkanı olarak hem meslektaşlarıma hem de Denizli halkının daha yakından görmesi için binanın açılış törenini yapacağız. Prof. Dr. Avukat Metin Feyzioğlu’nun katılımı ile 25 Kasım Cuma günü binamızın açılış törenini yapacağız. Yine saat 19.00’da Feyzioğlu’nun sunumunu yapacağı halkımıza açık ‘Hukuk ve Demokrasi’ adlı söyleşimiz olacak. Denizli Barosu kurumsal kimliğini fiziki şartları ile artık tamamlamış durumda. Bu binayı gündemin değerlendirildiği bir mekan haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.

“ÖĞRETMENLER YENİ KUŞAĞI ŞEKİLLENDİRECEK KİŞİLERDİR”

“Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ve devrimleri doğrultusunda, bizleri ve yeni kuşakları yetiştirmeye devam edecek öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. Umarım ülkemiz öğretmenlerin kuracağı, onların şekillendireceği bir yer olmasını temenni ediyorum. Daha fazla yaşanılabilir bir ülkede yaşayabiliriz” diye belirtti.

“BİNANIN MALİYETİ 8 BUÇUK MİLYON TL”

“Yeni baro binamız 6 bin 700 metrekare kapalı alana sahip. Kapalı otoparkı, 400 kişilik konferans salonu, idari birimleri ve yaşam alanı haline getirme amacıyla planladığımız ticari yerleri ile tüm Denizli’ye hizmet vermek istiyoruz. Ticari alanlarımızı da ihale edip en kısa zamanda hizmet verilmesini istiyoruz. Yaşam alanı oluşturup, sanata ve kültüre, hukuka yönelik eğitimlerimiz olacak. Hizmet almaya gelen vatandaşımızın da soluklanabileceği bir alan oluşturmayı hedefledik. Binamız Barolar Birliğimizin ve Denizli Baromuzun finansal desteği ile inşa edildi. Arsamız zaten kendimizindi. Yaklaşık 8 buçuk milyonluk bir maliyeti oldu. Binamız bugünü düşünerek planlanmadı” diye konuştu. Başkan İlhan konuşmasının ardından, basın mensuplarını yeni baro hizmet binasını gezdirdi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir