Başkan Hulusi Şevkan iddialara cevap verdi

Başkan Hulusi Şevkan iddialara cevap verdi

Kendisi ve kardeşi hakkında ortaya atılan rüşvet iddialarına cevap veren Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan; “Bir arkadaşımızın Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunması ile 2017 yılında adli soruşturma ve kovuşturma da başlatılmıştır. Hem İçişleri Bakanlığı’nın hem de Acıpayam Cumhuriyet Başsavcılığı’nın konu ile ilgili kesin kararları vardır. Bu karar; kovuşturmaya yer olmadığı yönündedir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ve CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Acıpayam Başkanı Dr. Hulusi Şevkan ve kardeşinin rüşvet aldığını ileri sürerek, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuşlardı. Başkan Şevkan, konuya ilişkin Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklamasında bulundu. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağını belirten Başkan Şevkan; “Bugün bu toplantıya gördüğünüz gibi tek başıma geldim. Partimi parti büyüklerimi teşkilatımı özellikle istemedim. İlçe başkanım il başkanım büyükşehir belediye başkanım meclis üyelerim milletvekillerim sayın bakanım biliyorum ki gönülleri burada ve deseydim kesinlikle hepsi burada olurlardı ancak bu benim bireysel onur savaşımdır yani Hulusi Şevkan ve ailesinin onur kavgasıdır” dedi.

“KEŞKE BİRAZ ARAŞTIRMALAR YAPSALARDI”

Başkan Şevkan, “Keşke biraz araştırmalar yapsalardı. O zaman bu talihsiz açıklamayı yapmak zorunda kalmazlardı. Ben 657 kanun terbiyesi almış bir insanım. Benim için belge önemlidir. Benim ile ilgili atılan bu çirkin iddia eğer doğruysa ben gereğini yapacağıma söz veriyorum. Eğer yoksa bu açıklama zayıflığın ve acizliğin göstergesidir. Ben kardeşime sonuna kadar güveniyorum ancak varsa bir hatası onu bırakın mezardan dedem gelse de cezalandırmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanım en azından adliyeyi arayıp bilgi alabilirdi. Onun hukukçu kimliğine yakışan da budur. Hipokrat Andı içmiş olan biz hekimler hastamızla ilgili her şeyi olur olmaz haykırmayız. Biz hocalarımızdan bu terbiyeyi aldık. Bir avukat olan sayın başkanımın insani yönünden asla kuşku duymuyorum. Diyorlar ki ‘icbar sureti ile irtikap’ bu ne kadar ayıp bir şey. Bunlar dosyada zaten vardı. Yine onun hukukçu kimliğine ve insan özelliğine çok daha yakışan bir davranış olurdu. Ayrıca CHP gibi köklü bir partinin il başkanına bu daha çok yakışırdı. Yine Yüce Türkiye Cumhuriyeti’nin meclisinde o güzelim Denizli halkını temsil eden çok saygıdeğer vekilime de bu yakışırdı. Ama canları sağ olsun hiçbir art niyetlerinin olduğunu düşünmüyorum. Siyasi arenada bir gürültüye kurban gittiklerini düşünüyorum. Ancak siyaseten olan karşılıklı karalamaları asla kabul etmiyorum” dedi.

“AÇIĞA ALINMAM GEREKİYORSA LÜTFEN ALINIZ”

Acıpayam Cumhuriyet Başsavcılığı’na da seslenen Başkan Şevkan; “Ey Acıpayam’ın hakim ve savcıları görevinizi yaptığınızdan asla kuşkumuz yoktur, ancak konu ya eğer varsa içinizde boş vermişlik lütfen arkadaşlarımızı kırmayın, bir kez daha bakın olmadı, bir kez daha bakın. Arkadaşlarımız Hulusi Şevkan olarak benim belediye Başkanlığından alınmamı istemektedirler. Sayın kaymakamım ve sayın valim saygısızlığım varsa lütfen bağışlayın. Yani sayın arkadaşlarımın sizleri göreve davet etmelerini lütfen saygısızlık olarak kabul etmeyin. Sizin işinizi elbette ki size öğretmek gibi terbiye sınırlarını zorlayan bir hareketimiz olamaz. Ama gerçekten açığa alınmam gerekiyorsa lütfen alınız, dostlarımız da rahata ersinler” şeklide ifade etti.

“OLAYI ACIPAYAM HALKINA HAVALE EDİYORUZ”

Konu ile ilgili İçişleri Bakanlığının bir müfettişi geldiğini belirten Başkan Şevkan, şunları söyledi: “Çok ciddi araştırmalar yaptı. Hatta kendilerine; ‘hocam en küçük bir kasıtı bırakın ihmal bile varsa lütfen cezalandırılsın’ dedim. Bir arkadaşımızın Denizli Cumhuriyet Baş Savcılığı’na suç duyurusunda bulunması ile 2017 yılında adli soruşturma ve kovuşturma da başlatılmıştır. Hem iç işleri bakanlığının hem de Acıpayam Cumhuriyet Başsavcılığı’nın konu ile ilgili kesin kararları vardır. Bu karar kovuşturmaya yer olmadığı yönündedir. Bu da 05/03/2019 günü karara bağlanmıştır. Soruşturma no:2017/2750 karar no:2019/325 Sayın başkanımızın ve sayın vekilimizin ‘Başkan bu ne pislik’ gibi son derece çirkin ve onur kırıcı sözleri ile olayı Acıpayam halkına havale ediyoruz. Buradan Acıpayam halkına sesleniyorum lütfen bu konulara inanıyorsanız hatta içinizden biri bile inanıyorsa ben gerekeni hemen yapacağım.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir