BAŞKAN ERDOĞAN, DTO’NUN DUAYENLERİNE ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ERDOĞAN, DTO’NUN DUAYENLERİNE ZİYARET ETTİ

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, DTO’ya emek vermiş duayen işadamlarını ziyaret ederek; DTO plaketi takdim etti.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli’nin duayen işadamları Mehmet Feridun Alpat, Emin Arslan Özsoy ve İsmail Basmacı’yı ziyaret etti. Samimi ortamlarda gerçekleşen ziyaretlerde, Başkan Erdoğan,  Denizli’de uzun yıllar ticari hayatın içinde yer alan iş adamlarıyla beraber olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. DTO olarak üyelerinin önerilerini ve varsa şikayetlerini yerinde belirlemek amacıyla birebir görüşmeler yaptıklarını söyleyen Başkan Erdoğan, “Sizler uzun yıllardan bu yana ticari hayatın içinde yer aldınız, yer almaya da devam ediyorsunuz. Siz değerli büyüklerimizi ziyaret ederek, tecrübelerinizden faydalanıp, geleceğimize yön vermek istiyoruz.” dedi.

“ODALAR, ÖNEMLİ KURUMLARDIR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erdoğan’a ‘hayırlı olsun’ dileklerini ileten İşadamı Feridun Alpat, odaların önemine değindi. İnşaat, imar-taahhüt faaliyetleri ile tekstil gibi alanlarda girişimlerde bulunduğunu, bu kapsamda 1959 yılında DTO’ya kaydolduğunu belirten Alpat, “1963-1972 yılları arasında DTO Meclis Üyeliği, Meclis Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundum. Uzun süre Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Genel Kurul Divan Başkanlığı ve iki yıl da TOBB yönetim kurulu üyesi olarak görevlerde bulundum. Odalar, ilimiz ve ülkemizin gelişimine katkı sağlayan önemli kurumlardır” diye konuştu.  

“ESKİ GÜNLERE KAVUŞMAK İÇİN DTO’NUN KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR”

Erdoğan’a başarılar dileyen İşadamı Arslan Özsoy, 1963 yılında DTO’ya kayıt olduğunu belirterek, “Denizli ticaretinde Kaleiçi Çarşısı’nın önemi büyüktür. Bizler yıllardır burada esnaflık yapıyoruz. Sizlerin de bildiği gibi son dönemlerde çarşıda hareketlilik azaldı. Eski günlere kavuşmak için Denizli Ticaret Odası’nın katkı sağlayacağına inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

“ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞINIZA İNANIYORUM”

Üye ziyaretlerinin çok önemli olduğunu, kendilerini ziyaret etmesi dolayısıyla Başkan Erdoğan’a teşekkür eden İşadamı İsmail Basmacı, “Denizli’nin gelişmişliğine DTO’nun katkısı büyüktür. Bizler DTO’ya 1957’de kayıt olmuştuk. DTO’da 1972-1987 yılları arasında Meclis Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. Odamız şimdi sizlere emanet. İlimiz ve ülkemiz için önemli çalışmalara imza atacağınıza inanıyorum.” dedi. Erdoğan, ziyaretler sonunda Alpat, Özsoy ve Basmacı’ya, DTO plaketi takdim etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir