BAŞKAN ERDOĞAN, BELARUS’TA

BAŞKAN ERDOĞAN, BELARUS’TA

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleştirilen Belarus resmi ziyaretine katıldı.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleştirilen Belarus resmi ziyaretine katıldı. Türkiye heyeti, ziyaretin ilk günü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin başkanlığında Belarus’ta işadamlarının katılımıyla düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Belarus ziyaretlerinin ikinci gününde ise; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko başkanlığında görüşmeler yapılacak. Güncel ikili ve bölgesel konuların ele alınacağı görüşmelerde, ayrıca iki ülke ilişkilerinin derinleştirilmesine yönelik iş birliği imkanlarının ele alınması, çeşitli anlaşma ve protokollerin imzalanması öngörülüyor. Türk-Belarus İş Forumunda katılımcılara hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan Minsk Camisi'nin açılışına da katılması bekleniyor.

Konuyla ilgili olarak görüş bildiren Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, “Denizli Ticaret Odası’nı Ar-Ge Merkezi gibi çalıştırarak, yeni pazarlar ve ilimize yeni yatırımcılar çekme hedefimiz var. Bu kapsamda da devlet büyüklerimizin düzenlendiği iş gezilerinin içinde olacağımızı ifade etmiştik. İlk olarak da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile birlikte Belarus’a gittik. Bu ziyaretten ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkılar sağlayacak bilgilerle döneceğimize inanıyorum.” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir