BASİAD’IN 20. YILINDA EKONOMİ KONUŞULDU

BASİAD’IN 20. YILINDA EKONOMİ KONUŞULDU

Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) kuruluşunun 20. yılını kutladı.

Babadağlı Sanayici Ve İşadamları Derneği (BASİAD) 20’nci yılını kutladı. Bu özel kutlama gecesinde BASİAD, ‘Ekonominin Kahini’ olarak bilinen ünlü Ekonomist Murat Sağman’ı konuk etti. Geceye; Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şubesi Başkanı İsmail Biltekin, BASİAD Başkanı Selim Kasapoğlu, AYSİAD Başkanı Hüseyin Erikler, yönetim kurulu üyeleri ve Babadağlı işadamları katıldı. Açılış konuşmasını yapan BASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu konuşmasını Adana Aladağ’da kız yurdunda hayatını kaybeden öğrencilere Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Başkan Kasapoğlu “Sorunların derhal yargı karşısına çıkarılıp cezalandırılmalarını temenni ediyorum. Bu üzücü kazadan çıkaracağımız en büyük ders, işadamlarımızın iş güvenliği ve afet tedbirlerini daha fazla artırmaları gerekir” diye belirtti.

“DOLARIN YÜKSELİŞİ İHRACAT İÇİN DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE ÇOK DEĞİL”

Türk ekonomisine değinen Başkan Kasapoğlu,“İçinde bulunduğumuz ekonomiyi bir felaket olarak değerlendirip, umutsuzluğa kapanmak ne kadar yanlışsa, meydana gelen arızaları gizleyip, pembe kablolar çizmekte o kadar yanlıştır. Her ekonomide olduğu gibi Türk ekonomisinin de güçlü ve zayıf yanları var. Önemli olan bu zayıf yanları konuşup, tartışıp arızaları gidermek, güçlü yanlarımızı ortaya koymalıyız. 2016 yılını tamamladığımız şu günlerde 2017 için olumlu ve ümit verici beklentiler olduğunu söylemek zor. 2017 yılına iç ve dış belirsizliklerle birlikte risklerle de giriyoruz. Son dönemde ülke ekonomisi siyaset eksenli şekilleniyor. FETÖ/PDY ile ilgili mücadele, 2017 yılında bir seçim olma ihtimali, Güney’de devam eden ve bizim sonradan dahil olduğumuz savaş, Avrupa Birliği ile devam eden gerginlik önümüzdeki dönemde Türkiye ekonomisi için belirleyici rol oynayacaktır. Türkiye global etkilere de açık bir ülke. Bunun en önemlisi Amerika Devlet Başkanı Trump’ın seçilmesi. Son günlerde hızla artan ve ülke gündemine oturan dolar kuru, aslında bir yıllık süreçte yüzde 17 arttı. Bu artış özellikle ihracatın önemi düşünüldüğünde yüksek değildir” diye konuştu.

EKONOMİNİN KAHİNİ’NDEN TÜYOLAR

Başkan Kasapoğlu’nun açılış konuşmasının ardından ekonomide ileriye dönük yaptığı doğru tahminlerinden dolayı ‘Ekonominin Kahini’olarak adlandırılan Ekonomist Murat Sağman, Denizlili işadamlarına Türk ekonomisine dair tüyolar verdi. 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir