BARO’YA 15 TAZE KAN

BARO’YA 15 TAZE KAN

Stajyerliğini tamamlayarak mesleğe ilk adımını atan 15 avukat için Denizli Barosu’nun yeni binasında yemin törenini düzenledi. Genç avukatlar, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan ile birlikte yemin ederek, cübbe giydi.

Stajyerliğini tamamlayarak mesleğe ilk adımı atan 15 avukat için Denizli Barosu’nun yeni binasında yemin törenini düzenledi. Törene; Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Avukat Yusuf Garip, Baro eski başkanları, avukatlar ve yemin ederek görevlerine başlayacak olan genç avukatların aileleri katıldı. Törende konuşan Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, çiçeği burnunda avukatların mesleklerine başlamasıyla hukuka ve avukatlık mesleğine güç kattığını belirterek; “Bizler değerli meslektaşlarımızdan aldığımız güçle, hukukun evrensel kullara uygun bir şekilde yapılması için mücadele ediyoruz. İçinde bulunduğumuz terör olayları ve darbe girişiminden sonra soruşturmalarda mutlaka avukatların etkin rol alması gerektiğine inanmaktayız. Tabiki en üst düzeyle yöneticilerimiz yapılan soruşturmaları bazen tırnak içerisinde söylüyorum ‘At izi it izine karıştığını’ beyan etmektedir. Onun için biz hukukçulara büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Bizler Barolar olarak ilk günden itibaren bütün darbelere, kimden gelirse gelsin karşısında olduğumuzu bildirdik ve bildirmeye de devam ediyoruz. Acı günleri yaşatanlar, bu işte, eylemde yer halan kim varsa hak ettiği cezayı almalı. Ama bunu az önce dediğim gibi mutlaka hukuk ekseni içerisinde yapmalıyız” dedi.

“BARO, KURULDUĞU GÜNDEN BUGÜNE ÜSTÜNE DÜŞEN GÖREVİ YAPTI”

Hukuk ekseni içerisinde yargılamaların yapılması için genç avukatlara ihtiyaçlarının olduğunu vurgulayan Başkanı İlhan “Bunu kim ile yapacağız? Genç meslektaşlarımızla yapacağız. Yine temel hukuk normları çerçevesinde, herkes için adalet anlayışı ile bu çabamızı sürdüreceğiz. Denizli Barosu kurulduğu günden bugüne üstüne düşen görevi yaptı. Bu genç kardeşlerimiz ile de aynı misyonu sürdüreceğiz. Bugün biz aramızda olan hakim ve savcılarımız başta olmak üzere, meslektaşlarıma, yönetim kurulu üyelerime, genç avukat arkadaşlarımıza ve ailelerine bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Yeni binamızda hep birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtmek isterim” diye konuştu.

GENÇ AVUKATLAR YENİN ETTİ, CÜBBE GİYDİ

Konuşmaların ardından mesleğe yeni başlayan Merve Karakaplan, Mehmet Altın, Çetin Arık, Leylan Özlem Pelek, Onur Fatih Yurteri, Berk Erdat, İrem Yurtseven, Tayfun Semizoğlu, Ali İbanoğlu, Sinan Timur, Ali Bayram, Şevken Kınlı, Emine Turgut, Lütfiye Öztürk ve Ezgi Suna yemin etti ve cübbelerini giydi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir