BARIŞ-ÖZGÜRLÜK VE KARDEŞLİK İÇİN BİRARAYA GELDİLER

BARIŞ-ÖZGÜRLÜK VE KARDEŞLİK İÇİN BİRARAYA GELDİLER

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Denizli Şubesi barış-dostluk, kardeşlik, umut ve özgürlük çağrısı adı altında dernek üyeleri ve üniversite öğrencileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Denizli Şubesi barış-dostluk, kardeşlik, umut ve özgürlük çağrısı adı altında dernek üyeleri ve üniversite öğrencileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Çamlık’ta bir pastanede düzenlenen kahvaltı programında DRT Denizli mikrofonlarına konuşan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Denizli Şube Başkanı Ümran Aygün, amaçlarının derneğe gönül veren dostlarını kahvaltı bahanesi ile bir araya getirmek olduğunu belirtip “Pazar sabahını derneğimize gönül vermiş dostlarımızla paylaşmak istedik. Son günlerde en çok ihtiyacımız olan barış ve dostluğa bir gönderme yapmak istedik. Barış, dostluk ve özgürlük konseptinde tüm üyelerimiz ve üniversite öğrencileri ile kaynaşma kahvaltısı gerçekleştirdik. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin bu konudaki görüş ve duruşunu arkadaşlarımızla paylaştık. İnsan hak ve özgürlüklerinden asla taviz vermeden, barış ve özgürlük ortamını dernek olarak sürdürmek istiyoruz. Hür düşünen geleceğimizi ileriye taşımak istiyoruz. Bunu da Atatürk ilke ve devrimlerinden asla kopmadan onun ışığında yapacağız. Bu tarz toplantılarda bizim en çok vurguladığımız şey, birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşmadır. Kurucumuz Prof. Dr. Türkan Saylan Hocamızı tekrardan sevgi, saygı ve özlem ile anıyoruz. Rahmetli hocamızın bize verdiği öğretiler doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” diye ifade etti.

“ÇOCUKLARA BARIŞ DOLU BİR DÜNYA VERMEK İSTİYORUZ”

Gelen misafirlere minyatür kovaların içinde lavanta olan ve üzerinde ünlü yazarların, düşünürlerin barış ile ilgili sözlerinin olduğu hediyelikler dağıtan Başkan Ümran Aygün “Etkinliğimize katılan arkadaşlarımıza böyle değişik ve ilginç bir hediye vermek istedik. Minik kovaların üzerinde çok güzel barış sözleri var. Benimde içlerinde en çok sevdiğim sözlerden biri olan ‘Aynı evrende yaşamamalı çocuklar ve cellatlar. Ya ölmeli cellatlar ya hiç doğmamalı çocuklar’ diyerek çocuklara barış dolu bir Dünya için bütün çabamız. Biz bu hediyelikleri bugünün anısına konuklarımıza dağıttık. Bu minik lavanta kovalarında bizleri hatırlasınlar istiyoruz” diye konuştu.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir