BAKAN ZEYBEKCİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA YANIT

BAKAN ZEYBEKCİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA YANIT

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, salı günü yapılan CHP Grup Toplantısı’nda, istifaya davet ettiği Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Genel Başkan KIlıçdaroğlu’na yanıt verdi.  

Bakan Zeybekci,Ana muhalefet partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma alışkanlığını sürdürerek, grup toplantılarında Ekonomi Bakanlığı’ndan istifa etmem için çağrıda bulunmuş” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, salı günü yapılan CHP Grup Toplantısı’nda, istifaya davet ettiği Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Genel Başkan KIlıçdaroğlu’na yanıt verdi.  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yaptığı yazılı açıklamada “Ana muhalefet partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma alışkanlığını sürdürerek, grup toplantılarında Ekonomi Bakanlığı’ndan istifa etmem için çağrıda bulunmuş. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda Serbest Bölgelerle ilgili Yasa Tasarısı'nın görüşüldüğü gün bir soru üzerine yaptığım açıklamayı duyduğu kadarı ile değerlendirerek bu işe kalkışıyor.  Türkiye Cumhuriyeti Bakanını istifaya çağırmadan önce tutanakları okusa veya en azından ilgili komisyonun CHP’li üyelerine sorsaydı. AB ile ilişkilerimiz ve AB’nin Olağanüstü Hal kararımıza eleştirileri ile ilgili soruya cevaben açıklamamız aşağıdaki gibidir:

“T.C Ekonomi Bakanı olarak söylüyorum; olağanüstü hali ben de istemiyorum.

Tahsin Tarhan (Kocaeli) – Kaldıralım

Tacettin Bayır (İzmir) – Kaldıralım Bakanım

Nihat Zeybekci Kaldıralım hadi. Eğer Türkiye evet her şeyi halletti, terörle mücadelesini bu ihanetle mücadelesini bitirdi ise; ben de sürmesini istemiyorum. Açıkça söylüyorum (eğer öyleyse) bu ikinci uzatmadan sonra uzatılmasını istemiyorum. Ama Türkiye’nin var olma yok olma mücadelesi verdiği 15 Temmuz’un arkasında yoksun. Şu anda göstermiş oldukları hassasiyetlerle ilgili yani gerek basın özgürlüğü gerek insan hakları gerekse diğer alanlarla ilgili gösterdikleri hassasiyetlerle ilgili, eğer hassasiyetlerinde samimi iseler bunlar, 16 Temmuz sabahı Avrupa’dan milyonlarca insan Türkiye’ye doğru, Türkiye’ye destek vermek için yürüyüşe geçmiş olmalıydı, yürüyüşe geçmiş olmalıydı bunlar. Şimdi kalkmış, ondan sonra, diyorsun ki Türkiye’yle ilgili olağanüstü hal diye eleştiriyorsun.”

“Olağanüstü Hal kararında senin imzan yok mu” diye soran Sayın Kılıçdaroğlu’na hatırlatmak isterim ki; Olağanüstü Hal Kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi kararıyla hükümete verilen bir yetkidir. Bakanlar Kurulunun kendiliğinden kararı değildir. Bu gerçekler ortadayken Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını; her zaman olduğu gibi; asılsız, mesnetsiz, ciddiyetsiz ve çamur at izi kalsın mantığı ile yapılmış olarak değerlendiriyorum. Siyaseti daha ciddi bir anlayışla yapma ihtiyacımız olduğu bu günlerde temennimiz siyasetin inandırıcılığının artmasıdır” diye yanıtladı.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir