BAĞ’DAN ZİHİNSEL ENGELLİ ÖĞRENCİLERE ZİYARET

BAĞ’DAN ZİHİNSEL ENGELLİ ÖĞRENCİLERE ZİYARET

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, zihinsel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, zihinsel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Erdur, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ozan Karaca ve Rektör Danışmanı İbrahim Akman ziyarette hazır bulundu.

Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Yavuz Yıldırım tarafından ağırlanan Rektör Bağ, okul ile ilgili bilgiler aldı. Rektör Bağ, “Türkiye’nin ve Denizli’nin en büyük zihinsel engelliler okulu olduğunu öğrendim. Öğretmen kadrosu ve öğrenci sayısı oldukça yüksek. Öğrencilere üç kademeli eğitim veriliyor. Bu kardeşlerimizi geleceğe hazırlıyorlar. Üniversite olarak okullarla çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Engelli öğrenciler içinde projelerimiz uygulanıyor. Daha ne gibi katkılar sunabiliriz diye görüşmelerde bulunuyoruz. Okul ziyaretlerimizi devam ettireceğiz” dedi.

Okul Müdürü Yıldırım, ziyaret sonunda zihinsel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü sınıfları ve atölyeleri dolaştırdı. Öğrencilerle yakından ilgilenen Rektör Bağ, sohbet sonrası öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi ve okul anı defterine düşüncelerini yazdı.

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir