Babadağ’da Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı

Babadağ’da Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı

Denizli’nin Babadağ İlçesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ekinlikleri kapsamında ‘Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı’ gerçekleştirildi.

Babadağ Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı’ organize edildi. Etkinliğe; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Babadağ İlçe Başkanı Mehmet Altınöz, Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Şeref Arpacı ve vatandalar katıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına fenerlerin yakıldığı yürüyüşte, görsel şölen oluştu. Yaklaşık olarak 2 kilometrelik yürüyüş hattında Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen bando takımı marşları ile gelenleri coşturdu. Yaklaşık olarak bin kişinin katıldığı yürüyüş, Babadağ Çarşı Meydanı’nda son buldu.

“CUMHURİYET, BİZLERİN EN KUTSAL DEĞERİDİR”

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Ali Atlı, “Cumhuriyet, bizlerin en kutsal değeridir. Bizler cumhuriyeti yaşatmakla yükümlüyüz. Cumhuriyetin değerlerini korumak zorundayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, cumhuriyeti atalarımız kurdu ancak onu yükseltecek ve yaşatacak olan bizleriz. 96 yıllık bu büyük çınarın bayramını kutluyor olmaz bizlere gurur veriyor. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız: Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir. Babadağ halkı bugün Cumhuriyet bilincini ve sevincini ortaya koydu. Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir