AZERİ VEKİL PASHAYEVA DGC’Yİ ZİYARET ETTİ

AZERİ VEKİL PASHAYEVA DGC’Yİ ZİYARET ETTİ

Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Milletvekili Pashayeva’yı Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Varol ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva, Türkiye ve Azerbaycan’ın ticari ilişkilerinin daha iyi noktalara getirebilmek ve bir dizi açılış için Denizli’ye geldiğini söyledi. Pashayeva, Azerbaycan ve Türkiye’nin tek millet iki devlet olduğunu vurguladı.

TÜRKİYE’NİN KARŞISINDA KİM OLURSA BİZDE KARŞIYIZ

Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva, “15 Temmuz Darbe Girişimi ve FETÖ’yü nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna ise şu yanıtı verdi. Pashayeva,”Azerbaycan Türkiye’nin aleyhine olan hiçbir faaliyete izin vermez. Azerbaycan’ın bu konudaki düşüncesini Azerbaycan Cumhurbaşkanımızın ziyaretinde söylediği bir söz var. Türkiye’nin gücü bizim gücümüzdür demiştir. Türkiye’yi zayıflatacak ve zarar verecek hiçbir şeyin yanında olamayız. Azerbaycanlı vatandaşlar Türkiye’yi kendi devleti gibi görüyor” dedi.

TERÖRE KİM DESTEK VERİYORSA CEZASINI ÇEKER

Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva, önceki gün tutuklanan HDP’li milletvekilleri içinde görüş bildirdi. Pashayeva,”PKK terör örgütü Türkiye’ye çok zarar verdi. Bunu hepimiz biliyoruz. Terör örgütüne destek verilmemesi gerekir. Dünyanın her yerinde terör örgütüne destek verenler cezalandırılır. Fransa’dan Almanya’ya kadar her yerde bu böyle olur. Türkiye’nin de hakkı var ki; terör örgütüne destek veren insanları sorgulaması. Sizin milletvekili ve politikacı olmanız farketmez. Bir şeye destek vermeyen insan mahkemeden korkmaz. Eğer bir insan temiz ve suçu yoksa on defa çağırsınlar mahkemeye hiçbir korkum olmaz. O yüzden Türkiye’nin bu konuda hakkı var” dedi.   

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir