ASİLİN YERİNE GELEN VEKİL KAYMAKAMLAR DA FETÖ/PDY SORUŞTURMASINA TAKILDI

ASİLİN YERİNE GELEN VEKİL KAYMAKAMLAR  DA FETÖ/PDY SORUŞTURMASINA TAKILDI

Bekilli ve Acıpayam’da FTÖ/PDY soruşturmaları kapsamında daha önce açığa alınan iki kaymakamın yerine atanan 2 yeni kaymakam da FETÖ/PDY soruşturmalarına bağlı olarak açığa alındı. Ve böylece Denizli’de “traji-komik” bir FETÖ Operasyonu’na imza atıldı.

ÖNCE ASİL, ŞİMDİ DE VEKİL KAYMAKAMLAR AÇIKTA

Denizli’nin Bekilli ve Acıpayam ilçelerinde FTÖ/PDY soruşturmaları kapsamında daha önce açığa alınan iki kaymakamın yerine atanan 2 yeni kaymakam da yine; FETÖ/PDY soruşturmalarına bağlı olarak açığa alındı. Önceki kaymakam FEÖ operasyonunda açığa alındığı için yerine atanan Acıpayam Kaymakam Vekili Serkan Ayhan, bu kez kendisi de aynı soruşturma kapsamında açığa alınırken, önceki Bekilli Kaymakamı yerine göreve getirilen Kaymakam Vekili Mehmet Yıldız da FTÖ/PDY operasyonu kapsamında açığa alındı.

 

ÖNCE KAYMAKAM ŞİMDİ VEKİL AÇIKTA

 

Karahan Daştan, Acıpayam Kaymakamı iken FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan örgütle bağlantısı olduğu gerekçesiyle eylül ayında açığa alınmıştı. Daştan’ın yerine Acıpayam’a vekil kaymakam olarak Denizli Kaymakam Adayı Serkan Ayhan görevlendirildi. Ancak, Ayhan da kendisinden önce görev yapan Daştan gibi “FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu” gerekçesiyle açığa alındı.

 

AÇIĞA ALINAN KAYMAKAM SAYISI 6 OLDU

 

Denizli’de yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında, daha önce de Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar görevden alınmıştı. Denizli Vali Yardımcıları; Tuncay Engin, Mehmet Canoğlu, Alaattin Aktaş ve İsmail Kaygısız soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılıştı. Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Acıpayam Kaymakamı Karahan Daştan ve Baklan Kaymakamı Fethi Savran, görevlerinden uzaklaştırılmıştı. Denizli Kaymakam Adayı Serkan Ayhan ile Bekilli Kaymakamı Mehmet Yıldız’ın görevden alınmasıyla birlikte, açığa alınan Kaymakam sayısı 6’ya yükseldi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir