AŞIKLAR ACIPAYAM’DA ŞEHİTLERİ ANDI

AŞIKLAR ACIPAYAM’DA ŞEHİTLERİ ANDI

Acıpayam Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenen olan Âşıklar Bayramı, 15 Temmuz darbe girişiminde ve son günlerde yaşan terör olaylarındaki şehitler anısına; ‘Şehitler Anma Gecesi’ şeklinde gerçekleştirildi.

Acıpayam Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenen olan Âşıklar Bayramı, 15 Temmuz darbe girişiminde ve son günlerde yaşan terör olaylarındaki şehitler anısına; ‘Şehitler Anma Gecesi’ şeklinde gerçekleştirildi.Acıpayam Talip Özkan Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa; Acıpayam Kaymakam Vekili Serkan Ayhan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İsmail Güdül, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, eşi Uz. Dr. Sermin Şevkan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem, İlçe Emniyet Müdürü Selim Vural, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Belediye personeli, daire ve kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.Acıpayam Belediyesi ve Acıpayam’lı Ozan Nihat Sönmez öncülüğünde gerçekleşen 3. Âşıklar Bayramı ve Şehitleri Anma Gecesi’ne, Aşık Nuri Şahinoğlu, Aşık Selahattin Kazanoğlu,  Aşık Ebubekir Zamani, Aşık Ali Serhati,AşıkKaptani, Öksüz Ozan,Aşık Bayram Denizoğlu ve İrfan Erdağı  ezgileriyle Acıpayamlıları büyüledi. Gecede Ozan Nihat’ın oğlu Serdar Can da sahne alarak türkülerini şehitlerimiz için seslendiren isimlerden oldu

“İLÇEMİZ’DE BÖYLE BİR ETKİNLİĞİN OLMASI BENİ MUTLU ETTİ”

Gecede konuşan Acıpayam Kaymakam Vekili Serkan Ayhan, “İlk görev yeri olduğum Acıpayam İlçemiz’deböyle bir etkinliğin olması beni mutlu etti. Acıpayam halkı saygılı, vatanına milletine bağlı fedakar bir halk. Bu etkinlikte emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet,ailelerine sabırlar diliyorum. Mekanlarıcennet olsun” dedi.

“ÂŞIKLAR BAYRAMI HEP DEVAM EDECEK”

Aşıklar Bayramı’nın gelenekselleştiğini söyleyen Acıpayam Belediye Başkanı Dr.HulusiŞevkan “Öncelikle 3. Bayramımız kutlu olsun. Bu bizim geleneğimizin özü olan sazıyla, sözüyle, türküsüyle inşallah bu âşıklar bayramı hep devam edecek.Bu yıl farklı olarak 3. Âşıklar Bayramı ve Şehitleri Anma gecesi ile tüm şehitlerimizi anmış olduk. Ruhları Şad Olsun. Mekanları Cennet Olsun. Tüm Aşıklarımıza bu güzel geceyi bize yaşattıkları için halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

DRT DENİZLİ NAKLEN YAYINLANDI 

Program sonunda Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Acıpayam halkı adına Ozan Nihat’a çiçek ve tüm aşıklara plaket takdim etti.Aşıkların birbirileriyle atıştığı, ve birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği 3. Âşıklar Bayramı ve Şehitleri Anma Gecesi DRT Denizli’den canlı olarak yayınlandı. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir