‘ARTIK SİZLERLE BİRLİKTE ‘MAZERET YOK, YOLA DEVAM’ DİYORUZ’

‘ARTIK SİZLERLE BİRLİKTE ‘MAZERET YOK, YOLA DEVAM’ DİYORUZ’

EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ, MÜSAİD’IN 24 OLAĞAN KURULUNA KATILDI.BURDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. ZEYBEKCİ,İHRACATIN BÜYÜMEYE OLUMLU KATKISI İLE İLK ÇEYREK BÜYÜMESİNİN YÜZDE 4'ÜN ÜZERİNDE, YIL SONU BÜYÜMESİNİN DE OLMASI GEREKEN YÜZDE 5'İN ÇOK ÜZERİNDE KALICI OLARAK YERLEŞMESİNİ HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ MÜSİAD’IN  24. OLAĞAN GENEL KURULU'NA KATILDI,,

BURDA BİR KONUŞM YAPTI….

ZEYBEKCİ, DÜNYANIN YENİDEN YAPILANDIĞINI KAYDETTİ.

DÜNYANIN ARTIK KESİN BİR ÇİZGİ İLE İKİYE AYRILABİLECEĞİNİ BELİRTEN ZEYBEKCİ, BU ÇİZGİNİN BİR TARAFINDA BİLGİYİ ÜRETENLER, BİR TARAFINDA DA BİLGİYİ TÜKETENLER OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ.

ZEYBEKCİ, BİLGİYİ ÜRETENLERİN ELLERİNDEKİ EKONOMİ KALEMLERİNİ KULLANARAK DÜNYA HARİTASINI YENİDEN ÇİZMEK ÜZERE YENİ BİR SÜRECİ BAŞLATTIKLARINI İFADE ETTİ.

HEDEFLERİNİN MENFAATLERİNİ İLGİLENDİREN HER ALANDA EDİLGEN DEĞİL, ETKEN BİR EKONOMİ HALİNE GELMEK OLDUĞUNU VURGULAYAN ZEYBEKCİ, TÜRKİYE'NİN SON YILLARDA KATETTİĞİ YOLU, DOSTLARININ BİR TÜRK MUCİZESİ OLARAK NİTELENDİRDİĞİNİN ALTINI ÇİZDİ.

EKONOMİK BAKANI ZEYBEKCİ, ARTIK YENİ ŞEYLER SÖYLENMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, "TÜRKİYE'Yİ DÜNYANIN İLK 10, AVRUPA'NIN İLK 3 EKONOMİSİNDEN BİRİSİ HALİNE GETİRMEK, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN BİZE YEK TALİMATI. DİĞER BİR DEYİŞLE YENİ SLOGANIMIZ; MAZERET YOK." DEDİ.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN DİĞER BİR TALİMATININ DA "TÜRKİYE'Yİ BEKLETMEYİN, ÖNÜNÜ AÇIN." YÖNÜNDE OLDUĞUNU AKTARAN ZEYBEKCİ, 2016'DA YAŞANILAN BÜTÜN OLAYLARA RAĞMEN TÜRKİYE'NİN TAKDİR EDİLECEK BİR GELİŞİM SAĞLADIĞINI DİLE GETİRDİ.

ZEYBEKCİ, 2017'NİN YENİDEN BAŞLANGIÇ VE ATILIM YILI OLMASI İÇİN HER TÜRLÜ HAZIRLIĞI YAPTIKLARINI İFADE ETTİ.

YIL İÇİNDE YAPTIKLARI ÇALIŞMALARIN SONUÇLARINI ALMAYA BAŞLADIKLARINI VURGULAYAN ZEYBEKCİ, İHRACATTA İLK 5 AYDA SAĞLADIKLARI ARTIŞ TRENDİNİ DEVAM ETTİREREK, YIL SONUNDA TARİHİ ZİRVEYE ULAŞMAYI HEDEFLEDİKLERİNİN ALTINI ÇİZDİ.

NİHAT ZEYBEKCİ, İHRACATIN BÜYÜMEYE OLUMLU KATKISI İLE İLK ÇEYREK BÜYÜMESİNİN YÜZDE 4'ÜN ÜZERİNDE, YIL SONU BÜYÜMESİNİN DE OLMASI GEREKEN YÜZDE 5'İN ÇOK ÜZERİNDE KALICI OLARAK YERLEŞMESİNİ HEDEFLEDİKLERİ BİLGİSİNİ VERDİ.

İŞSİZLİK, ENFLASYON, FAİZ VE CARİ AÇIK ALANLARINDA OLUMLU SONUÇLAR ALACAKLARINI DA VURGULAYAN ZEYBEKCİ, "ARTIK SİZLERLE BİRLİKTE 'MAZERET YOK, YOLA DEVAM' DİYORUZ." DİYE KONUŞTU.

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir