‘ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE MHP HAKİKATEN SAMİMİ’

‘ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE MHP HAKİKATEN SAMİMİ’

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Anayasa açıklamalarında MHP'nin hükümetin yanında olduğunu vurguladı. Bakan Zeybekci, Denizli programı kapsamında Serinhisar AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli programı kapsamında Serinhisar AK Parti İlçe teşkilatını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı, AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Daha sonra Serinhisar ilçesine gelen Bakan Nihat Zeybekci, AK Parti İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, milletin duası ve Allah'ın takdiri ile her türlü belanın hepsinin yerle bir edildiğini belirterek, "Hainlerin hesabı varsa milletin de bir hesabı vardır. Hainlerin tuzağı varsa Allah'ın da bir tuzağı vardır." diye konuştu.

Bu milletin 15 Temmuz'da bir demokrasi destanı yazdığını, tankların namlusuna göğsünü dayadığını, ateş eden helikopterlere karşı yumruğunu salladığını, uçakların saldırılarına karşı topyekun karşı durduğunu, makineli tüfeklerin karşısında bir adım bile geri düşmediğini dile getirten Zeybekci, "Önemli günlerden geçtik, önemli günlerden geçiyoruz ve önemli günlerden geçeceğiz daha. Görüyoruz şimdi. 15 Temmuz bir darbe değildi, 15 Temmuz bu ülkenin işgal edilmesi için içerideki hainlerin harekete geçmesiydi." ifadelerini kullandı.

Zeybekci, darbeyi planlayanların bu milletin imanına, bu milletin bu vatan için asla ve asla yenilgiyi kabul etmeyeceğini hesap edemediğini, Allah'ın izniyle bir daha böyle bir şeyin yaşanmayacağını, öte yandan bunların saldırılarının bitmeyeceğini kaydederek, "Çünkü bunu organize eden üst akıllar, bizim müttefik bildiğimiz bazıları, şimdi 15 Temmuz günü eğer sizin zerre kadar samimiyetiniz olsaydı bu ülkedeki insanları katleden o saldırılarda, demokrasiyi yok eden o saldırıda, insan haklarını, özgürlükleri darmadağın eden o saldırıda, Avrupa'dan yabancı dostlarımızın, müttefiklerimizin, milyonların ellerinde Türk bayrakları ile Türkiye'ye doğru yürüyüşe geçmesi lazımdı. Şimdi bakıyoruz, hep beraber demokrasi havarisi kesildiler." şeklinde konuştu.

Uzun yıllar koalisyon ve seçimlerin ülke gündeminden düşmediğini hatırlatan Bakan Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık o endişeyi duymayacak. Nasıl? Önümüzdeki dönemde inşallah nisan, Mayıs, Haziran, meclisin takdiridir, ne zaman takdir ederse o zaman bunu yapacaktır. O anayasa değişikliği ile artık bu memlekette seçimler geldiğinde benim insanım şundan emin olacak. Seçimlerin sonucunda kim kazanırsa kazansın en az yüzde 51'le gelecek ve 5 yıl kesintisiz iktidar. Bu bizim önümüzdeki en önemli, Türk tarihinin en önemli referandumu, en önemli değişikliğidir. MHP'nin de hakikaten son derece samimi, bir milli menfaat anlamında katkı veren yaklaşımıyla da bu anayasa değişikliği meclisten geçip gelecek inşallah. Milletin onayına sunulacak. Bu şüphesiz geçecek, bunda problem yok. Ama bu bir yarış haline gelecek, şehirlerin yarışları, ilçelerin yarışları haline gelecek. MHP'li kardeşlerimize, CHP'li kardeşlerimize şunu söyleyin, 'bunun referandumdan geçmesi ile ilgili problem yok ama hep beraber Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuçla çıkalım' diye bir imece, bir seferberlik başlatmanın zamanıdır diye düşünüyoruz. Daha zamanı var demeyin, hemen gelir o merak etmeyin."dedi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir