ANADOLU GENÇLİK’TEN ANKARA ÇIKARMASI

ANADOLU GENÇLİK’TEN ANKARA ÇIKARMASI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkez Üniversite Komisyonu’nun organize ettiği ‘Okul ve Birim Başkanları’ toplantısı; Ankara, Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Bin 500 üniversite öğrencisinin bir araya geldiği toplantıya; Denizli’den de katılım yoğun oldu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkez Üniversite Komisyonu’nun organize ettiği ve 81 ildeki üniversite, fakülte, meslek yüksekokulu ve yüksekokul başkanlarının katıldığı ‘Okul ve Birim Başkanları’ toplantısı Ankara, Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Bin 500 üniversite öğrencisinin bir araya geldiği toplantı iki gün sürdü. Toplantı’ya Denizli’den de katılım yoğun oldu. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AGD Genel Merkez Üniversite Başkanı Ömer Faruk Yazıcı yeni görev alan üniversitelileri tebrik etti: “Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın, bu dava üzere ölmeyi nasip etsin. İslam toprakları başta olmak üzere, dünyayı kendi mekanizmalarını işletmek adına bölen, kurttan beter bir anlayışıyla nimetleri taksim eden, zalimlik yaparak kan ve gözyaşını reva gören mevcut sistemin sigortası, oyun kurucusu Siyonizm’in planları, sizlerin gayretiyle yerle bir olacaktır. Heyecanımızı yapay, geçici şeyler üzerine inşa edersek 1 yıl sonra başka şeylerin peşinden koşarız. Ama heyecanımızı İmanımızdan alırsak bu vazifelerin imani bir gereklilik olduğunu unutmaz isek ömür boyu bu davaya olan mensubiyetimizle yaşar gideriz”  dedi

İFSAT VE TALANA KARŞI İMAR VE ISLAH

Toplantıda; Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ‘Biz kimiz ve ne istiyoruz?’ adlı bir sunum gerçekleştirdi. Turhan bunu nasıl gerçekleştireceklerini şöyle anlattı: “Hazreti İsa(as)’ın ardından yaklaşık 6 yüzyıl sonra, 610 yılında Cenab-ı Allah tekrar insanlara seslendi. Mekke’de Abdullah’ın oğlu Efendimiz (sas) son elçi olarak görevlendirildi. Mekke’de 13 yıl süren çetin bir dönemin ardından Müslümanlar 622 yılında hicret ettikleri Yesrib’de adil bir yönetim ve sömürünün olmadığı bir pazar kurdular. Ensar ve Muhacir kardeşliği tesis edildi. Yesrib Medine oldu. Hazreti Adem’le başlayan ve fakat defalarca tahrif edilen ve unutulan vahiy, dönem dönem gönderilen peygamberlerle yeniden insanla buluştu, her seferinde yine tahrif edildi, yine unutuldu. Son kez Efendimiz(sas), İslam’ın son peygamberi olarak görevlendirildi. Efendimiz(sas)’ın risaletiyle insanlara ifsat ve talana karşı imar ve ıslahın kuralları hatırlatıldı. İç karışıklıklara rağmen İslam kısa sürede, üç kıtaya yayıldı. 1000 yıldan fazla bir süre yeryüzünde imar ve ıslah hareketleri talan ve ifsadın önüne geçti”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir