ALPASLAN BURKAY BAL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

ALPASLAN BURKAY BAL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

Cumhuriyetimizin demokrasiyle güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün oluşturulması; hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla Bakanlığımız ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokolle uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” çerçevesinde; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Bina Toplantı Salonunda, büyük bir çekişmeye sahne olan İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı seçimi yapıldı.

İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi’nden Alpaslan Burkay Bal, Pamukkale Kayhan 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Berfin Demir, Honaz İl Özel İdaresi 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Neşe Dik ve Kale Mustafa Şipar Anadolu Lisesi’nden Serkan Meçin aday oldu.

2016-2017 eğitim-öğretim yılı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında gerçekleştirilen seçim sonucunda İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanını İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Alpaslan Burkay Bal ve listesi oluşturdu.

Başkan :Alpaslan Burkay Bal (Merkezefendi/İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi)

Başkan Vekili :Osman Yeşilyurt (Pamukkale/Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Katip Üye :Murathan Pekacar (Merkezefendi (Aydem Fen Lisesi)

Katip Üye :Alparslan Davulcu (Tavas/Tavas Anadolu İmam Hatip Lisesi)

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir