‘ALEMLERE RAHMET’ PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ

‘ALEMLERE RAHMET’ PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ

Pamukkale Belediyesi, Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1446’cı yıldönümü olan Kutlu Doğum Haftası kapsamında ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nu Denizlililer ile buluşturdu. Hınca hınç dolu olan salonda Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Peygamber efendimizin hayatından kesitler anlattı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “O’nu anmak için tertiplediğimiz bu program okyanusta damla misali de olsa kalplerimizde manevi bir uyanışın oluşmasına sebep oldu” dedi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıldönümü olan kutlu doğum haftası nedeniyle Pamukkale Belediyesi, bir anma programı gerçekleştirdi.Bu önemli etkinliğe Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ev sahipliği yaparken, başkan yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Veli Demir, Türkay Gözlükaya, Abdullah Sevinçli ile PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Refat Kılınçarslan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir, Pamukkale Kadın Kolları Başkanı Halise Akar ve çok sayıda Denizlili programa katıldı. . Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa konuşmacı olarak ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu katıldı. Denizlilerin yoğun ilgi gösterdiği anma programına salonda adeta izdiham yaşandı. Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan programdaAmmar Acaroğlu ilahiler ve  ezgileri ile Emrullah Uzun’un da şiir ve naat dinletisi ile katılanları mest etti.

“İNSANLAR PEYGAMBER EFENDİMİZİN YOLUNDA BULUŞMALI”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıldönümünün tüm insanlığa, barış, huzur, mutluluk ve adalet getirmesini temennilerinde bulundu.  “Peygamber efendimizi anmak ve anlamak gerekiyor” diyen Başkan Gürlesin,  “Her şeye rağmen, ruh ve mana kökleri sağlam fıtratlarındaki saflığı, temizliği barındıran insanoğlu, er ya da geç dönüp dolaşıp onun şefkat ve merhamet ikliminde buluşmalı. Yeni bir dirilişe ermeli ve dünyaya yeniden sevgiyi, barışı getirmelidir diye düşünüyorum. İnşallah O’nu anmak için tertiplediğimiz bu program, okyanusta damla misali de olsa kalplerimizde manevi bir uyanışın oluşmasına, Peygamberimizin sünnetinin hayatımızda yol gösteren bir kandil olmasına ve O’nun bize öğrettiği İslami prensiplerin zerrelerimize kadar hayatımıza aksederek dünya ve ahiret mutluluğumuza vesile olmasını diliyorum” dedi.  

“PEYGAMBER EFENDİMİZ TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN DAVASINDAN VAZGEÇMEDİ”

Daha sonra ise ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu sahne aldı. Kutlu doğum etkinliğini organize eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Peygamber Efendimizin hayatını ve çektiği zorlukları anlattı. “Kuran’ı Kerim baştan sona Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav)’in hayatını anlatıyor” diyen Prof. Hatipoğlu, “Kuran’ı Kerim’i anlamak O’nu anlamaktır. Peygamber Efendimiz Miraç’a çıktı, Taif’te taşlandı, Mekke’de zulüm gördü, Bedir’de zafer kazandı, Uhud’da yara aldı sonra hicret etmek zorunda kaldı. Dostlarını, akrabalarını bir bir kaybetti. Ama o İslam dinini yayma davasından hiç vazgeçmedi.  Tüm hayatını ibadet ederek ve İslam dinini yaymakla geçirdi. Peygamber Efendimiz son zamanlarda biraz durgunlaştı, sohbetlerini çoğalttı. Veda mahiyetinde son bilgilerini sık sık paylaşır oldu. En son olarak Veda Hutbesi’nde herkesten helallik isteyerek ardından dünyadan ahirete hicret etti” şeklinde konuştu.  Programın sonunda Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile birlikte programa katılan Ammar Acaroğlu ve  Emrullah Uzun’a günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir