AK PARTİ MERKEZEFENDİ TEŞKİLATI, AŞURE HAYRI YAPTI

AK PARTİ MERKEZEFENDİ TEŞKİLATI, AŞURE HAYRI YAPTI

AK Parti Merkezefendi Teşkilatı, Muharrem ayı dolayısıyla Sevindik Merkez Camisi önünde yaklaşık bin kişilik aşure dağıttı. AK Parti Merkezefendi Teşkilatı, Muharrem ayı dolayısıyla yaklaşık bin kişilik aşure dağıttı.

Sevindik Merkez Camisi önünde gerçekleşen etkinliğe; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Başkan Vekili Ali Değirmenci, Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, partililer ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Tabii Merkezefendi İlçe Teşkilatımız güzel bir organizasyonla burada. Sevindik Merkez Camimiz’de güzel bir aşure hayrı gerçekleşti. Biz de davete katıldık. Muharrem ayı hicri takvimizin ilk ayıdır ve ‘Aşure Ayı’ olarak da bilinir. Hem geleneklerimizi yaşatmak değerimizi yaşatmak adına önemli bir aydır. İnancımızı inşallah ilelebet götürmek anlamında kardeşliğimizi pekiştirmek anlamında bu tür hayırların yardımlaşmaların yapılması gerekiyor. Ben Merkezefendi İlçe Başkanımız Yücel Bey ve ilk başkanımız ile buradayız. Muhtarımız da vatandaşımız da buradalar. Burada, bu güzelliği hep beraber paylaşıyoruz. Biliyorsunuz güzellikler paylaştıkça artar, büyür. İnşallah bu güzellikler hep daim olsun. Birlik ve beraber olalım. Hep yarına ve güzele koşalım” dedi.

“BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDEYİZ”
“Merkezefendi İlçe Teşkilatımızın Cuma çıkışı Sevindik Mahallemiz’deki aşure etkinliğinde bir arada olduk” diyen Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz, şunları aktardı: “Öncelikle yapılan bu hayrın kabul olması cenabı haktan niyaz ediyorum. Tabi aşure esasında birlik beraberlik içerisindeyiz. Bu tür etkinlikler, tek millet çatısı altında; Kürtü Türkü, Lazı, Çerkezi, Abazası, Romanı hep beraber bir birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu ve olmamızı simgeleyen en önemli şeylerden bir tanesi. Allah kabul etsin. Başta Merkezefendi İlçe Başkanımıza, ekibine, kadın, gençlik kollarına ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum.  Cumanın mübarek gününde inşallah hayırlara vesile olur.”

“ÖNÜMÜZDE GÜZEL GÜNLER BİZLERİ BEKLİYOR”
Sevindik Mahallesi’nin doğup büyüdüğü yer olduğunun altını çizen AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör, “Doğduğum, büyüdüğüm bir mahalle olduğu için burayı tercih ettik. ‘Aşure’ adından da anlaşılacağı üzere içerisinde çok farklı miktarda bir karışım olduktan sonra insanları birbirlerine bağlayan birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının ön plana çıkaran ve gerçekten Türk milleti olarak önem verdiğimiz güzel bir hayır vesilesidir. Biz tabii ki her şeyden önce ülkemizin şuanki durumu da böyle. Ülkemiz içerisinde etnik kökeni ne olursa olsun, ismi ne olarak adlandırılırsa adlandırılsın bunların bir araya geldiğinde büyük bir güç olduğunu aşure ile de böyle birleştirdiğimizde gerçekten memleketimiz için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Biz farklı olabiliriz, farklı düşünceler içinde olabiliriz ama bizim Türkiyemiz bir tane. İnşallah birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının ön plana çıktığı, böyle memleketimize güzel daha iyi daha güçlü bir Türkiye için önümüzde güzel günler bizleri bekliyor diye düşünüyorum. Yapmış olduğumuz hayır vesilesi ile de böyle yoğun bir kalabalıkta da ilgisi çok yoğun Allah kabul etsin diyorum” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir