Ak Parti Denizli Gençlik Kolları İsveç’te gerçekleşen alçak saldırıyı kınadı!

Ak Parti Denizli Gençlik Kolları İsveç’te gerçekleşen alçak saldırıyı kınadı!

AK Parti Denizli Gençlik Kolları İslam düşmanı Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan'ın, İsveç polisinin koruması altında Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmasına tepki gösterdi. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Nazlıer, “Yapılan bu alçakça eylemi Türk gençliği olarak nefretle kınıyoruz” dedi.

AK Parti Denizli Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Nazlıer, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliye Camii’nde sabah namazı sonrası, İsveç polisinin koruması altında Türk Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakmasına tepki gösterdi. AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör’ün de katıldığı sabah namazında AK Partili gençler yapılan eylemi kınadı. Başkan Güngör ise yaptığı açıklamada, “Bizlere düşen bu tarz olaylarda tarafımızı belli etmektir” mesajını verdi.

BAŞKAN GÜNGÖR; “KUR’AN’I KERİM’İ HEM YAŞAMAK HEM YAŞATMAK HEM DE ANLATMAK HEPİMİZİN GÖREVİ”

İsveç’te İslam düşmanı siyasetçi Rasmus Paludan’ın polis güvenliği eşliğinde Kur’an-ı Kerim yakmasına Denizli’de de tepkiler çığ gibi büyüyor. Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılması, Denizli’de Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliye Camii önünde AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Denizli Gençlik Kolları İl Başkanı Osman Nuri Nazlıer ve gençlik kolları üyeleri tarafından protesto edildi. AK Parti Gençlik Kolları’nın Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliye Camii önünde sabah namazı sonrası düzenlediği basın açıklamasına katılan Başkan Güngör, “Gençlik kolları üyelerimiz ile birlikte dün bizim de tasvip etmediğimiz, lanetlediğimiz İsveç makamlarının Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in orada yakılması eylemine sessiz kalması ve polisler eşliğinde onu koruyarak o eyleme izin vermesini buradan bir kez daha sabah namazı çıkışında şiddetle kınıyoruz. Bu nefret suçunun yakma ve yıkma işinin bugüne kadar tarih boyunca hep Avrupa yapmıştır. Bizler de bize yakışan şekilde yapmayı ve yeniden yaşatmayı bizim fıtratımız gereği tarihîn bize verdiği değerler neticesinde bu kör zihniyete, bu orta çağ zihniyetine karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.  Hem de Allah’ın izniyle bizim İslam dinimizin Kutsal kitabı olan Kur’an’ı Kerim’i hem yaşamak hem yaşatmak hem de anlatmak görevini hep beraber gerçekleştireceğiz. Kur’an’ı Kerim’i koruyacak olan Cenab-ı Allah’tır. Ama bizlere düşen de bu tarz olaylara karşı her zaman karşında yer almaktır, tarafımızı belli etmektir. Bizim tarafımızda peygamber efendimiz (SAV)’de bizlere ümmeti olarak inşallah şefaatçi olacaktır. Bizler de Kur’an’ı Kerim’in yakılma eylemini bir kez daha şiddetle kınıyoruz.  Bu insanlık suçunu işleyen İsveç makamlarını da doğruya davet ediyoruz. İstedikleri kadar zorlasınlar artık tacizler karşısında susan, sessiz kalan bir gençlik ve Türkiye yok” şeklinde konuştu.

BAŞKAN NAZLIER; “RABB’İMİZE DUA EDECEĞİZ, SAKİN OLACAĞIZ, TAŞKINLIĞA SEBEBİYET VERMEYECEĞİZ”

AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Osman Nuri Nazlıer ise yaptığı açıklamada, “İsveç makamları insanlığa karşı suç olan bir eylemin parçası olmuştur. Kuran-ı Kerim’in yakılmasına izin verilmesi tüm dinlere ve inanç hürriyetine karşı bir tehdittir. İsveç, insanlığın en önemli değerlerinin tehdit edilmesini teşvik etmiştir. Yapılan bu alçakça eylemi Türk gençliği olarak nefretle kınıyoruz. Kafirler o nuru söndürmek istese de söndüremeyecektir. Rabb’imize dua edeceğiz, sakin olacağız, taşkınlığa sebebiyet vermeyeceğiz. Müslüman’a yakışan budur. Samimi bir şekilde hayatımızı Allah’ın Kur’an’ına vakfedeceğiz ve İslam’ı yaşamaya, Resulullah Efendimiz’i örnek almaya devam edeceğiz. Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen, İsveç’te bugün kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e karşı yapılan aşağılık saldırıyı Türk Gençliği olarak bir kez daha en güçlü şekilde lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir