AGD’DE, KUDÜS VE MESCİD-İ AKSA ANLATILDI

AGD’DE, KUDÜS VE MESCİD-İ AKSA ANLATILDI

Her hafta farklı bir mazlum coğrafyanın ele alınarak anlatıldığı Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi’nde, bu hafta 3 kutsal Mescit’ten biri olan Mescid-i Aksa ve Kudüs anlatıldı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi tarafından her hafta farklı bir konunun ele alındığı eğitim programları devam ediyor. Bu kapsamda bu hafta; 3 kutsal Mescit’ten biri olan Mescid-i Aksa ve Kudüs ele alındı. Yoğun katılımın olduğu programda; Avukat Muhammed Fatih Vural konuşmacı olarak yer aldı. Programda Kudüs’ün bir İslam şehri olduğunu belirten Vural; Selahattin Eyyübi’den alıntı yaparak, ‘Kudüs’ün  “Ben Kudüs işgal altındayken gülemem” diyen Selahattin Eyyubilerini bekliyor. Ecdadımız Osmanlı, Kudüs’ü Mescid-i Aksa’yı bir Peygamber emaneti olarak muhafaza etti. Ne var ki zalim emperyalist ve siyonist güçler kirli oyunlarını oynayarak Müslümanların kalbine hançer saplar gibi Siyonist İsrail’ i Kudüsümüz’e sapladı. Bizim 400 yıl bir Vali ile Hristiyan, Yahudi ve Müslüman’ı bir arada barış içerisinde yaşattığımız kutlu beldede kan ve gözyaşı eksik olmamaktadır. Küresel emperyazlizm Mescid-i Aksa’yı da yok etmek için adım adım kirli planlarını uygulamaktadır. Bu kirli planları bozacak olan siz gençlersiniz” dedi.

Program sonunda Avukat Vural’a AGD Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanı Ekrem Çetin tarafından, Erbakan Hoca’nın Gençliğe Hitabesi’ni hediye etti.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir