ACIPAYAM’LI DERNEKLER VOLTRAN’I OLUŞTURDU

ACIPAYAM’LI DERNEKLER VOLTRAN’I OLUŞTURDU

Acıpayam yöresinde faaliyet gösteren 12 dernek, güçlerini birleştirdi. Güç birliği eden dernekler, 1980’li yılların çizgi film kahramanı Voltran’ı akıllara getirdi.

Acıpayam yöresinde faaliyet gösteren 12 dernek güçlerini birleştirerek, 80’inci Yıl Öğretmen Evi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. 12 derneğin temsilcisinin katıldığı kahvaltı etkinliğinde Acıpayam yöresinin sorunları dile getirildi. Kahvaltıda konuşan Yassıhüyüklüler Dernek Başkanı Ramazan Kanık, Acıpayam dernekler birliği oluşumunun öneminden söz etti. Birliğin önemine dikkat çeken Pamukkale Üniversitesi'nden Prof. Dr. Turgut Tok, Acıpayam’ın bir medeniyet beşiği olduğunu bunun adına sempozyumlar ve kitaplar yazıldığını çok geniş kültürü olan Acıpayam’ın ön planda olması gerektiğini söyledi. Gönlü Acıpayam olan herkesin Acıpayam için yapabileceği bir şeylerin olduğunu söyleyen Acıpayamlar Derneği Başkanı Nurcan Çağırgan, derneklerin bir çatıda daha güzel faaliyet gösterebileceğine ilerleyen günlerde daha güzel program ve çalışmalara imza atmak istediklerini dile getirdi.Kumafşarlılar Dernek Başkanı Ramazan Afşar, birliğe dirliğe İhtiyaç duyduğumuz şu günlerde böyle bir organizasyonun içinde bulunmaktan büyük onur duyarım diye konuştu.

DALAMAN ÇAYI SORUNU MASAYA YATIRILDI

Bu tarz etkinliklerin daha geniş kapsamlı olması gerektiğinden söz eden Girenizliler Derneği Başkanı Mehmet Öztan, “Ortak noktamız var. Her sorunu birlikte çözmeyi amaçlıyoruz. Yıllardır yapılmayan Acıpayam Dalaman yolunu ve Dalaman Çayı’nın içler acısı durumunu sizlerle paylaşıyorum” dedi. Dalaman Çayı’nın sorunları hakkında konuşan Veteriner Hekim Emin Okkaya, “Acıpayam Dalaman çayına kanalizasyon bağlamak vatana ihanettir” şeklinde ifade etti. Gireniz Yöresi’nin sorunlarını her platformda dile getirdiği için DESKİ tarafından işinden olduğunu iddia eden Acıpayam Girenizler Derneği Kurucu Başkanı Sabit Kızılhan bir medeniyetin zehirlendiğini akarsulara kanalizasyon bağlamanın suç olduğunu söyledi. Dalaman çayının kirlilik sorunlarını 10-15 yıldır gündemde tutmaya çalıştıklarını belirten Girenizliler Derneği Yöneticisi Mustafa Ünal, başta ve siyasilere her platformda sorunları ilettikleri ancak hiçbir gelişme olmadığını söyledi.

TARHANALI ANMA KARARI ALINDI

Kahvaltıda ayrıca; mahalle temsilcilerinin ortak kararı ile 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma etkinliği düzenleme kararı alındı. Güney Mahallesi’nde yörenin kültürü olan tarhana aşı ve tereyağlı mısır ekmeği yaparak hem günün önemine vurgu yapılacak hem de şehitler yâd edilecek.

5 ROBOT ASLAN BİR ARAYA GELİYORDU

Acıpayam yöresinde faaliyet gösteren bu derneklerin güçlerini birleştirmesi,1980’li yılların çizgi film kahramanı ‘Voltran’ı akıllara getirdi. Çizgi dizisinin tam adı ise ‘Voltran: Evrenin Savunucusu’ydu. Dizinin ana karakterleri 5 mekanik aslan robot ve bu robotları kumanda eden pilot bulunuyordu.

Her aslanın ayrı bir yeteneği vardı. Ancak bu 5 aslan bir tehlike anında bağımsız savaşabildikleri gibi, bir araya gelerek dev bir robot olan Voltran'ı oluşturuyorlardı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir