ACIPAYAM ŞAMPİYONU KRALLAR GİBİ KARŞILADI

ACIPAYAM ŞAMPİYONU KRALLAR GİBİ KARŞILADI

Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası'nda 86 kiloda altın madalyaya uzanan Arif Özen, memleketi Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde büyük bir coşkuyla karşılandı. Aslen Dedebağ Mahallesi’nden olan şampiyon güreşçi kendi topraklarında ilgi odağı oldu.

İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda Macar rakibi Patrick Szurovszki’yi 4-2 yenerek altın madalyanın sahibi olan Acıpayamlı Arif Özen, ilçe halkı ve köylüleri tarafından krallar gibi karşılandı.

HEMŞERİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Altın madalyalı genç güreşçiyi Acıpayam’da, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, İlçe Kaymakamı Ali Şanlıer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman İzgi,  Acıpayam Belediyespor Başkanı Muhammet Kesici, Dedebağ Mahalle Muhtarı İsmail Saygın,  ilçe halkı ve Dedebağlılar karşıladı. Şampiyonun onurlandırıldığı törende anne Gülfidan Özen ve baba Melih Özen’de yerini aldı.

ŞAMPİYONA BİR ÖDÜL DE BAŞKAN ŞEVKAN’DAN
Acıpayam Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törende Belediye Başkanı Şevkan ve Kaymakam Şanlıer, şampiyon güreşçiye cumhuriyet altını takarak ödüllendirdi. Başkan Şevkan, Denizli ve Acıpayam’ı en iyi şekilde temsil eden Arif Özen’in başarılarının daim olmasını istedi.

İBRAHİM ALAYONT

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir