ACIPAYAM DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

ACIPAYAM DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

Tüm yurtta ve Denizli’de olduğu gibi Acıpayam’da da 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü değişik etkinliklerle kutlanırken, Acıpayamlılar adeta sokaklara aktı.

15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü tüm Türkiye’de ve Denizli’de değişik etkinliklerle kutlandı. Tüm yurtta ve Denizli’de olduğu gibi Acıpayam’da da 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü değişik etkinliklerle kutlanırken, Acıpayamlılar yoğun ka tılım göstererek deokrasiye sahip çıktı. Acıpayam Cumhuriyet Meydanı’nda Mehteran konseri ile başlayan demokrasi nöbeti, akşam saatlerinde ‘Milli Birlik Yürüyüşü’ ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalık, ellerinde Türk Bayrakları ile Şehit Ömer Halis Demir Meydanı’na kadar yürüdü.  Acıpayam Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamındaki demokrasi nöbetine; Acıpayam Kaymakamı  Ali Şanlıer, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, İlçe Jandarma  Komutanı Binbaşı İsmail Güdül, AK Parti İlçe Başkanı Nurhayat Şanlı, İlçe Emniyet Müdür Vekili Selçuk Sungur, daire ve kurum amirleri ve 7’den 70’e Acıpayam halkı katıldı. 

BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERİLDİ
Acıpayam Kaymakamı  AliŞanlıer, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, İlçe Jandarma  Komutanı Binbaşı İsmail Güdül, AK Parti İlçe Başkanı Nurhayat Şanlı, konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Konuşmaların ardından Acıpayam’lı Ozan Nihat’ın oğlu olan Serdarcan Sönmez, kahramanlık türkülerini meydanı dolduran vatandaşlar ile birlikte söyledi. 

ACIPAYAMLILAR, CUMHURBAŞKANI’NI DEV EKRANDA İZLEDİ
Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki konuşmasını meydanda bulunan  dev ekrandan izledi. Acıpayam Belediyesi tarafından programa katılan vatandaşlar için  çay, su ve karlı pekmez dağıtıldı. Demokrasi nöbeti sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir