ABDULLAH AKÇA’YI KAYBETTİK

ABDULLAH AKÇA’YI KAYBETTİK

Denizli’nin tanınmış işadamlarından ve Akça Şirketler Topluluğu kurucusu Abdullah Akça 80 yaşında hayata veda etti. Bir süredir tedavi gördüğü Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nde vefat eden Abdullah Akça’nın kaybı Denizli iş dünyasında üzüntü ile karşılandı.

DENİZLİ İŞ DÜNYASI BİR DUAYENİNİ DAHA KAYBETTİ

Denizli’nin tanınmış işadamlarından ve Akça Şirketler Topluluğu kurucusu Abdullah Akça 80 yaşında hayata veda etti. Bir süredir tedavi gördüğü Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nde vefat eden Abdullah Akça’nın kaybı Denizli iş dünyasında üzüntü ile karşılandı. Denizli’de ve bölgede hazır beton sektörünün duayeni olarak tanınan ve Denizli’nin ilk hazır beton santralini kuran Abdullah Akça’nın cenazesi 2 Kasım 2016, çarşamba günü öğle namazına müteakip Ulu Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta aile kabristanında toprağa verilecek. 3’ü kız 8 evlat sahibi olan Abdullah Akça

Acıpayam Hisar Köyü’nde 1937 yılında doğan ve Denizli’de “hafriyat, hazır beton, asfalt, inşaat, otomotiv ve makine sektörlerinin” son 40 yılına damga vuran Akça Şirketler Topluluğu’nu bugünlere taşıyan bir isim olan Abdullah Akça rahatsızlıklarından dolayı yaklaşık bir yıldır tedavi görüyordu. Abdullah Akça 1 Kasım Salı günü saat; 15.01 sıralarında tedavi gördüğü Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nde fenalaştı ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İşadamı Abdullah Akça’nın cenazesi 2 Kasım çarşamba günü; öğle namazına müteakip Ulu Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’taki aile kabristanında toprağa verilecek.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir