ABDULLAH AKÇA, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ABDULLAH AKÇA, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Denizli’nin tanınmış işadamlarından ve hazır betonun duayeni; Akça Şirketler Topluluğu kurucusu Abdullah Akça, yakınları ve sevenleri tarafından kalabalık bir katılımın olduğu cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Denizli’nin tanınmış işadamlarından ve Akça Şirketler Topluluğu kurucusu hazır betonun duayeni; Abdullah Akça, politika, iş dünyası, yakınları, akrabaları ve sevenleri tarafından son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.

Denizli’de ve bölgede hazır beton sektörünün duayeni olarak tanınan ve Denizli’nin ilk hazır beton santralini kuran Abdullah Akça için sabah saatlerinden itibaren şirket merkezinde aile üyeleri “taziyeleri” kabul etti. Duayen işadamı Abdullah Akça için Ulu Cami’de bir cenaze töreni düzenlendi. Ve Akça’nın cenaze namazı Ulu Camii’de öğle namazına müteakip olarak kılındı. Cenaze törenine; Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cengiz Yıldız, CHP İl Başkanı Teoman Sancar, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli’nin önceki dönem Belediye Başkanları Ali Marım ve Ali Aygören, Denizli eski Milletvekili Kemal Aykurt, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk, Bayındırlık eski İl Müdürü ve İMO Denizli Şubesi eski Başkanı Mehmet Acar, DYP eski il Başkanı Necati Caner, Şekerciler Odası Başkanı Abdurrahman Demirdak, Akça Şirketler Topluluğu Çalışanları, Akça Ailesi Üyeleri, yakınları, sevenleri, dost ve akrabaları ile Denizli siyaset ve iş dünyasından çok sayıda politikacı, sanayici ve işadamı da katıldı. Cenaze namazında Akça Ailesi’nin tüm üyeleri hazır bulunurken, Abdullah Akça’nın hiç yanından ayrılmadığı eşi Neslihan Akça üzüntüsü ve rahatsız olması nedeniyle bu törenlere katılamadı. Ve başsağlığı dileklerini evlerinde kabul ediyor.

DENİZLİ’DE İLKLERİN ÖNCÜSÜ ABDULLAH AKÇA

Acıpayam İlçesi’ne bağlı Hisar Köyü’nde 1937 yılında doğan; 3’ü kız 8 evlat sahibi Merhum Abdullah Akça, Denizli’de “hafriyat, hazır beton, asfalt, inşaat, otomotiv ve makine sektörlerinin” son 40 yılına damga vuran Akça Şirketler Topluluğu’nu bugünlere taşıyan bir isim olarak tanınıyor. İşadamı Abdullah Akça’nın cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından yine kalabalık bir konvoyla Asri Mezarlık’taki aile kabristanına getirildi. Burada toprağa verilen Abdullah Akça için dualar ve Kuran-ı Kerim okutulurken, Denizli eski Belediye Başkanlarından Ali Aygören de mikrofonla Kuran’dan bir sure okudu. Mezarı başında duaları ise Denizli’nin ünlü imam hatiplerinden Ali Sürücüoğlu okudu ve yaptırdı. Bu arada Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise cenaze töreninde baştan sona hazır bulundu ve oğlu Ali Akça ile birlikte Abdullah Akça’nın mezarı başında uzun süre oturdu, dua etti.  

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir